Julelotteri 2025 - utsatt trekning
Postet av Åssiden Idrettsforening den 12. Des 2025

Normalt skulle vi ha trekt julelotteri i dag fredag 12. desember. 🎄
På grunn av sykdom i administrasjonen må vi utsette trekningen av julelotteriert til mandag 15. desember! Har du ikke levert ditt lotteriark enda, kan du nå benytte helgen til å selge noen ekstra lodd.
Vi takker alle som har bidratt til julelotteriet 2025 og ønsker alle masse lykke til i trekningen ⭐
HALV PRIS PÅ IFO I JANUAR!
Postet av Åssiden Idrettsforening den 12. Des 2025
I januar er det halv pris for nye medlemmer på IFO (idrettsfritidsordning)!
Åssia IFO er et etter skolen tilbud for barn som ønsker organisert lek både med og uten ball organisert av flinke trenere med stort engasjement! Vi tilbyr både fotball, håndball og ifo. Les mer om Priser og påmelding på våre nettsider.
Vær rask, noen av dagene er allerede fylt opp:
Mandag: ledige plasser på IFO
Tirsdag: ledige plasser på IFO og HFO (håndball)
Onsdag: ledige plasser på IFO. FFO (fotball) er fullt!
Torsdag: ledige plasser på IFO.
Fredag: ledige plasser på IFO. HFO (håndball) er snart fullt!
Tilbudet gjelder tom 31. des 2025
Har du spørsmål? Send mail til ifo@aif.no

Adventsluke 2: Ny hovedtrener A-herrer fotball
Postet av Åssiden Idrettsforening den 7. Des 2025

Hichem «Hicci» Bekkaoui blir ny hovedtrener for Åssiden IF
Åssiden IF Fotball har funnet mannen som skal lede A‐lag herrer inn i 2026-sesongen. Hichem Bekkaoui, bedre kjent som «Hicci», har signert en avtale for kommende sesong, med opsjon på ytterligere ett år. Han starter offisielt 1. januar, men er allerede i gang med planlegging av sesongen som kommer
.
Vår nye hovedtrener i midten, Hicci, med sportssjef Shahroz til venstre og assistent Levi til høyre (Foto: Åssiden IF)
Sterkt Buskerud-navn på trenersiden
Hicci er et etablert navn i lokalfotballen. Med over 20 år i Buskerudfotballen har han erfaring både som spiller og trener, og ikke minst som kulturbygger. I 2024 ledet han Vestfossen IF til seier i 4. divisjon, men laget tapte kvaliken om opprykk. Det siste året har han benyttet til faglig utvikling, og har fullført UEFA B-lisens. Parallelt har han vært trenerveileder i Kongsberg IF og hatt rolle som sonetrener for jenter i kretsen.
Til daglig jobber Bekkaoui som lærer på videregående skole i Kongsberg.
Ambisjonen er tydelig: opprykk
Åssiden-ledelsen er klare på hvorfor de valgte nettopp ham.
– Vi kjenner gruppa vår godt og vet potensialet som ligger der. Med Hicci inn får vi en trener med tydelig fotballfaglig retning, stor energi og en imponerende evne til å bygge lag og kultur. Ambisjonen for 2026 er opprykk, sier daglig leder Ørjan Dimmestøl.
Sportssjef senior Shahroz Raja har vært sentral i prosessen med å finne ny trener. Han forteller at interessen har vært stor.
– Selv uten offentlig utlysning har vi snakket med rundt 15 trenere. Det var mange gode kandidater, men Hicci traff spesielt godt på det vi ønsket: struktur, drivkraft og en tydelig plan både for spillestil og utvikling av unge spillere, sier Raja.
Sterkt team rundt laget
Bekkaoui kommer inn i en trenerstruktur som allerede er satt, og får erfarne Åssiden-profiler tett på. Klubblegenden Levi Reiersrud fortsetter som assistenttrener, og vil i tillegg lede B‐laget i kampsammenheng også i 2026.
– Dette er et spennende prosjekt. Vi skal bygge noe som varer, og det krever både kvalitet på feltet og kultur i gruppa. Hicci setter standarden fra første dag, sier Reiersrud.
Shahroz Raja vil selv bidra i treningshverdagen og tett opp mot spillerlogistikk og sportslig utvikling.
Allerede 10. desember blir det spillermøte og møte med vår viktige gjeng SAFTA som får alt til å gå på skinner i bakgrunnen. Så skal oppstart planlegges inn mot januar.
Ifølge Dimmestøl har responsen vært positiv fra klubbmiljøet.
– Flere i og rundt klubben uttrykte umiddelbart at dette er riktig vei, og at vi har gjort et bra valg. Det betyr mye.
Langsiktig strategi: flere lokale inn i A-laget
Åssiden har de siste årene hatt stor vekst på ungdomssiden, men har hatt et fall i 2025. Dette vil vi nå ta tak i, og klubben ønsker å få enda flere fra talentmiljøet videre opp i senior.
– Vi har et ungt lag som vi skal videreutvikle. Målet er at stammen fremover skal være lokale spillere som har gått hele løpet i klubben, sier Raja.
Gjennom Bekkaoui sin bakgrunn som spillerutvikler, lærer og trenerveileder mener klubben at dette er riktig mann til å lede flaggskipet med slike ambisjoner.
Offisiell start 1. januar
Oppkjøringen mot 2026-sesongen starter 6. januar. Bekkaoui selv uttrykker at han gleder seg enormt til å komme i gang:
– Dette er en klubb med potensial, identitet og ambisjoner. Jeg gleder meg til å bidra til å løfte laget og miljøet rundt det.
Åssiden IF ønsker Hichem «Hicci» Bekkaoui velkommen, og ser frem mot en spennende 2026‐sesong.
og det er tydelig at Hicci har skapt en positiv energi rundt seg. Spillermøtet 10. desember vil bli en viktig start på samarbeidet, hvor strategier og forventninger for kommende sesong vil bli diskutert. (Tab for å godta)
Det er allerede god stemning i trenerteamet (Foto: Åssiden IF)
Adventsluke 1: IFO
Postet av Åssiden Idrettsforening den 30. Nov 2025

God første søndag i advent!
Siden oppstarten av IFO i august har det vært en stabil økning av antall barn. Gjengen vår blir større, og det er gledelig å se at stadig nye venner blir med på IFO. Plassene på FFO på onsdager er nå fylt opp, men vi har fortsatt ledige plasser på fredager. Håndball på fredager nærmer seg også fylt opp, her er det flere ledige plasser på tirsdager😍
Flere barn betyr flere voksne. De ansatte på IFO består nå av Anniken (overordnet ansvar for IFO), Sigve (fotball ansvarlig) og Ingrid (håndball ansvarlig). På IFO og FFO har vi også Aron, Espen, Live og Noah som er ansvarlig for økter og på IFO og HFO har vi Pelin. Vi ønsker også Jaran velkommen i gjengen.
I bakgrunnen jobber administrasjonen iherdig hver eneste dag med å løse kabalen for at kvaliteten på IFO skal være best mulig. Barn skal hentes, mat skal settes fram, garderober skal låses og leker skal ryddes. Takk til dere alle for at IFO har blitt så vellykket!
Snøen lar vente på seg. Barna på IFO har fortsatt med aktivitet både inne og ute. Torsdager er forbeholdt mulighet for å gå tur på IFO. Turen går ofte til en lekeplass bestemt av barna, noe som er stor stas for hele gjengen. Fotballmålene er fjernet fra kunstgresset for vinteren og FFO har nå beveget seg inn i fotballhallen sammen med HFO.
Nå gleder vi oss til en fin førjulstid med masse aktivitet!

Er du nysgjerrig på vår Idrettsfritidsordning (IFO, FFO og HFO) eller ønsker å melde på? Send oss en mail på ifo@aif.no.
Julaften på Åssiden, en feiring fylt av varme, lys og glede
Postet av Åssiden Idrettsforening den 28. Nov 2025

Tenk glitrende lys, lukten av julemat, latter som fyller rommet, og et sted hvor ingen trenger å være alene på julaften. På Åssiden klubbhus åpner vi dørene for en varm, inkluderende og litt magisk julefeiring. For store og små, for deg som kommer alene, og for deg som kommer sammen med noen.
Dette er en kveld uten mas, forventninger og prestasjonsjag. Bare ro, fellesskap og ekte julestemning.
Hva kan du glede deg til?
- Julemiddag med ribbe, kalkun eller nøttestek
- Julemusikk og sang rundt juletreet
- Besøk av en veldig hyggelig nisse
- Riskrem, kaker og julesnacks
- Gaver til barna (og kanskje til en voksen også…)
Her er det lov å være akkurat den du er. Ny, nervøs, glad, trist, snakkesalig eller stille. Vi lager en plass rundt bordet til alle.
Praktisk info
- Sted: Åssiden klubbhus
- Dag: Julaften
- Påmelding innen 13. desember:
482 73 332 / karianne@aif.no
Har du allergier eller behov for spesialkost, gir du bare beskjed ved påmelding.
Vil du være en del av magien?
For at vi skal kunne lage denne feiringen, er vi også helt avhengige av støtte fra gode mennesker der ute. Har du lyst til å bidra med en liten (eller stor) julegave til arrangementet, kan du gjøre det her: https://www.spleis.no/project/463452
Kanskje er det akkurat din støtte som gjør at et ekstra barn får en gave. Eller at en ensom voksen får sin første klem på veldig lenge.