Det endte til slutt med et unødvendig tap for Kvinnelaget
Postet av Åssiden IF - Fotball den 4. jun 2014
Vi blir straffet umiddelbart i kampen på en pasningsfeil på egen banehalvdel, 0-1 og en grusom start.
Dagens Speaker 'Kisha' hadde vel knapt blitt ferdig med nyttig informasjon for tilskuerne og trener`n satte sin slurk med Tab Extra i halsen og ble ganske
irritert i det meget varme sommerværet.
Bildet: Dagens Åssiden spiller Nora Bunæs Nilsen
Åssiden IF - Snøgg: 1-3 (1-1)
0-1 3 min Snøgg
1-1 25 min Nora Bunæs Nilsen
1-2 85 min Snøgg
1-3 90 min Snøgg
Det blir mye kriging og Snøgg er tøffe i duellene.
Etter 10-15 min. begynner vi å vinne flere av duellene og har et lite overtak.
Da Nora etter 25 min.scorer på et frispark fra langt hold er det fortjent utligning til 1-1. Dette blir også pauseresultatet.
Jentene følger planen videre i 2.omgang og vi er best i banespill. Vi leverer noen fine angrep, midtbanen vår vinner duellene, forsvaret har full kontroll og Snøgg produserer svært lite.
Offensivt sliter spissene Madeleine og Carina med å bryte i gjennom.
Elisabeth, Runa og Carina har alle muligheter til å gi oss en ledelse, men det er i stedet Snøgg ut av ingen ting 5 min før slutt som utnytter en feil og de tar en ufortjent ledelse.
Vi sender nesten alle opp på en corner i siste spilleminutt som vi ikke får noe ut av og de kontrer inn 1-3.
Vi tar med oss gode prestasjoner i banespill,
stor innsats og vilje, spillemessig best og visshet om at vi kan slå alle i denne divisjonen. Kvaliteten på treningene og i kampene tilsier at vi stadig blir bedre i mange av spillets faser.
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Åssiden IF - Fotball
To av klubbens dommere tatt ut til NORCORE
06.04.2016
2. NM kval kamp Åssiden - Kongsberg
22.03.2016
Seier i Tønsberg, Åssia til 2. NM kval
17.03.2016
Uavgjort i generalprøven
12.03.2016
Salg av sesongkort for 2016 er i gang.
01.03.2016
Solid seier for Åssiden A-lag.
25.02.2016