God jul Åssia!

Postet av Åssiden Idrettsforening den 24. Des 2025

Da er selveste julaften her, og vi feirer julen. Hele over 10 frivillige har stilt opp på klubbhuset i dag for å ta imot ca 40 gjester. Alle feirer sammen på Inkluderende Feiring som arrangeres for fjerde året på rad.


Dette er fantastisk å se gleden og iveren til alle som vil stille opp og bidra. Dere er gode og vi er mange som er takknemlig for jobben dere gjør! 


På bildet ser dere noen av de snille menneskene som har stilt opp i dag. Noen var ute for å hente gjestene når bildet ble tatt.


Tusen takk også til alle som har bidratt med pengegaver, donert i handlevogner, gitt julepynt eller gitt julegaver. 


Med det ønsker vi alle i og rundt Åssia en riktig god jul! 




Adventsluke 4: Håndballdamene på tabelltopp halvveis i sesongen

Postet av Åssiden Idrettsforening den 21. Des 2025

Det er 4. søndag i advent og i dag presenterer vi seniordamene i håndball som har hatt en kruttsterk høstsesong!

En halvspilt 25-26 sesong er ved veis ende og våre egne seniordamer har inntatt 1. plassen i 4. divisjon avd. 1.

Før denne sesongen ble et helt nytt trenerteam satt sammen for senior -og juniorgruppen. Vi fikk inn en tydelig kroat i Zvonimir Kapular, og sammen på laget ble også Jerker Palmgren med videre. I tillegg har trenerteamet bestått av Camilla Ludvigsen, Carina Lie, Kine Terese Braaten Aannestad (målvaktstrener) og Geir Bye Gundersen (fysisk trener) for å sammen utvikle våre unge lovende juniorspillere i tillegg.

Kapular sier følgende om oppstarten: 

"Sammen med støtteapparatet lagde vi en treårig plan med mål om å opprykk etter tre sesonger. Jeg var klar over at det ville bli krevende, men jeg hadde en god følelse. Vi startet sesongen med få spillere, men stor vilje. Jeg visste at med struktur, tålmodighet og hardt arbeid kunne vi bygge noe solid. Når man har et trenerteam med tydelige roller – målvaktstrener, fysisk trener og en samlet visjon – kommer fremgangen etter hvert."

Spillerstallen på senior var noe tynn etter forrige sesong, av ulike årsaker. I løpet av sommeren og høsten ble det gjort en god jobb for å hente inn og signere flere seniorspillere med både rutine og erfaring. Og sammensetningen i seniorlaget har vist seg å bli meget bra!

Seniorlaget består nå i all hovedsak av rene seniorspillere som bidrar med erfaring, rutine, kompetanse og ro over spillet. I tillegg er det flere juniorspillere som er innom laget hver uke, hvor noen er blitt mer eller mindre faste i troppen mens flere har fått sin debut på seniornivå denne høsten. Dette gir en god og sunn konkurranse om spilleplassene, og vi kan samtidig utvikle våre egne, unge, lovende.

Kapular sier: 

"Sesongoppkjøringen var alt annet enn enkel – vi begynte med 11 linjespillere og 5 målvakter, noe som gjorde planleggingen av treningene ganske utfordrende. Det var få bakspillere å jobbe med, men vi løste det så godt vi kunne. Etter hvert endret dette seg, og nå har vi fått flere bakspillere, noe som har gitt mer balanse i laget og større variasjon i både spill og trening. Det har også vært en ny situasjon for meg, siden jeg tidligere bare har trent guttelag. Nå stod jeg foran min første kvinnelige seniorgruppe som trener."

Viktige signeringer for 25-26 sesongen: Fra høyre Sarah Sætnan, Marthe Kristin Nørgaard, Othilie Larsen, Aurora Kopperud Boldvik, Aritina Haugland, Renate Saastad og Nina Heglund.

Totalt er det spilt 9 kamper denne høsten. Damene har sikret 8 seiere, som utgjør 16 poeng og tabelltopp før juleferien. I snitt har de scoret 34 mål pr kamp, og sluppet inn 24. Det er resultatet på hardt arbeid!

Hovedtrener Zvonimir oppsummerer høstsesongen slik:

"I løpet av høsten har laget imponert enormt. Av ni kamper har vi vunnet åtte og tapt bare én. Hver seier har blitt feiret med ekte glede, og hver kamp har vært spilt som om det var den viktigste i sesongen. Jeg tror det nettopp er denne lidenskapen og treningsmoralen som har vært nøkkelen til vår suksess. 

For meg som trener finnes det knapt noe større enn å jobbe med spillere som virkelig ønsker å utvikle seg. Det er en sann glede å se dem som legger igjen sine siste krefter på banen – særlig de som spiller med den samme lidenskapen og motivasjonen selv i de senere fasene av karrieren. Det er et privilegium å trene slike spillere, og ingen følelse kan måle seg med det. 

Hele trenerteamet har gjort en fantastisk jobb med stort engasjement, og jeg er stolt over hva vi har oppnådd sammen på så kort tid. Jeg er takknemlig for å få trene denne gjengen – et lag fullt av energi, vilje og fellesskap. Hver trening er en ny mulighet til å vokse, og jeg gleder meg til fortsettelsen. 

Vi fortsetter å jobbe steg for steg, og jeg er sikker på at vi en dag vil nå vårt mål – opprykk og enda sterkere håndballopplevelser for alle involverte. 

Mål på mål, kamp på kamp med respekt til alle motstandere, gleder jeg meg til å se hvor langt vi kan nå denne sesongen! Jeg stresser ikke om Åssiden tiden fremover. Det er mange talenter som kommer opp!"

Obligatoriske seiersbilder fra borte -og hjemmekamper!

Nå skal det trenes godt frem mot første seriekamp i 2026. Klubben og laget har lenge hatt et ønske om opprykk til 3.div, men vi har vært bevisste på at det er mye som skal klaffe for å få til det. Nå begynner vi å kunne tro på dette målet, men er like vel innforståtte med at jobben må gjøres og ingenting kommer gratis!

Takk til alle so har fulgt seniordamene og heiet denne høsten! Stilt opp på både hjemme og bortekamper, sene ukedager og lørdag ettermiddag. Vi håper å se dere alle, og enda flere, i 2026!




Trekning julelotteri 2025

Postet av Åssiden Idrettsforening den 16. Des 2025

 

Tusen takk til alle som har bidratt til årets julelotteri!   

Under følger liste over årets vinnere i julelotteriet 2025. Alle vinnerne blir kontaktet pr sms i løpet av uken, men ser du noen du kjenner så gi de et hint om at de står på listen!

Premiene kan hentes fredag 19. desember mellom kl. 9-15 på Åssiden Klubbhus (Adr: Buskerudveien 52 B), eller fra mandag 5. januar kl. 9-15, og må hentes senest 31. mars. For henting utover dagtid på klubbhuset må dette avtales med Ørjan Dimmestøl, på orjan@aif.no. Uavhentede premier tilfaller lotteriets formål. Premier blir ikke sendt pr post.  


 CityMaid - så klart vi kan ta vasken! -Takk til Citymaid for årets to toppremier!


Vinnere og premier 2025


Premienr

Navn

Premie

35

Tor-Ivar Tollefsen

Drikkeflaske med gympose fra Sparebanken Øst

34

Viviann Kristiansen

Drikkeflaske med gympose fra Sparebanken Øst

33

Hawar Said

Drikkeflaske med gympose fra Sparebanken Øst

32

Jan Erik Nilsen

Drikkeflaske med gympose fra Sparebanken Øst

31

Melike Bastas

Åssia caps

30

Ellen Gjerdsjø

Åssia caps

29

Marius Hoseth

Åssia caps

28

Kristin Boman

Åssia caps

27

Ahmet Cetin

Åssia caps

26

Jorunn Hansen

Bok Å fan ere deg igjen a?

25

Frode Sand

Bok Å fan ere deg igjen a?

24

Sylvia Gjedsjø

Bok Å fan ere deg igjen a?

23

Maria Hukkelås

Bok Å fan ere deg igjen a?

22

Heidi Solvang

Bok Å fan ere deg igjen a?

21

Miriam Berstad Erlandsen

Sesongkort håndball 2025/26

20

Jeny Baniya

Sesongkort håndball 2025/26

19

Marion Hellenes Andreassen

Sesongkort håndball 2025/26

18

Ella Mørk

Sesongkort håndball 2025/26

17

Audun Bræin Viker

Sesongkort håndball 2025/26

16

Ove Soltvedt

Sesongkort fotball 2026

15

Beate Berdahl

Sesongkort fotball 2026

14

Inger Tollefsen

Sesongkort fotball 2026

13

Ingrid Helene Ihle-Hansen

Sesongkort fotball 2026

12

Blerande Thaqi

Sesongkort fotball 2026

11

Elsa Pettersen

Gavekort McDonalds 1 valgfri meny

10

Hawar Said

Gavekort McDonalds 1 valgfri meny

9

Kristine Næss

Gavekort McDonalds 1 valgfri meny

8

Steinar Pettersen

Gavekort McDonalds 1 valgfri meny

7

Piotr Stanczyk

Egon valgfri rett 2 personer

6

Monica Holmen

Egon valgfri rett 2 personer

5

Ole Christian Aas

Egon valgfri rett 2 personer

4

Nelly Witzell

Gavekort Thats Amore 500kr

3

Mads Sørsdal

Gavekort dagspass Skimore

2

Ingrid U-M Selnes

Flyt – velvære produkter Citymaid

1

Gabriella Kristiansdotter

Gavekort vask 2500kr fra Citymaid





Adventsluke 3: Aktive Seniorer

Postet av Åssiden Idrettsforening den 14. Des 2025

Det er tredje søndag i advent og vi nærmer oss veldig snart juleferie, men våre aktive seniorer har fortsatt en uke igjen med felles styrketrening.

Personer over 60+ har enormt å vinne på å bli mer fysisk aktive. Denne aldersgruppen som ofte står overfor ulike helseutfordringer, kan se betydelige forbedringer i livskvalitet og selvstendighet gjennom regelmessig fysisk aktivitet. Dette er litt av bakgrunnen for hvorfor Åssiden IF ønsket å starte opp Aktive Seniorer. 

Hver eneste tirsdag og torsdag møtes en sprek gjeng med ulike forutsetninger, men med nokså like behov opp hos Drammen Tennisklubb. Vi gjennomfører alt fra styrke- og utholdenhetstrening til balanse-, koordinasjon- og reaksjonstrening Det startet med en gjeng på 7-8 seniorer i april 2024 som trente en økt i uken. Dette har nå blitt til en stor og nokså sammensveiset gjeng på opp mot 40 personer som trener to dager i uken. Gamle bekjente møtes plutselig på nytt og nye vennskap oppstår. 

Hver og en bidrar med sitt gode humør og enorme innsats. Før treningene er det noen som gjør klar kaffen, mens andre kutter frukt og finner frem det vi trenger av utstyr til dagens økt. Alle som en bidrar på sin måte, og etter trening koser vi oss i sosialt lag over en varm kaffekopp og litt enkel bevertning. 

Les mer om Aktive Seniorer på vår hjemmeside: AKTIVE SENIORER

Vi avslutter et knall treningsår med deilig julelunsj sammen etter siste økt før ferien, og ønsker alle en riktig god jul❤️




Julelotteri 2025 - utsatt trekning

Postet av Åssiden Idrettsforening den 12. Des 2025

Normalt skulle vi ha trekt julelotteri i dag fredag 12. desember. 🎄

På grunn av sykdom i administrasjonen må vi utsette trekningen av julelotteriert til mandag 15. desember! Har du ikke levert ditt lotteriark enda, kan du nå benytte helgen til å selge noen ekstra lodd. 

Vi takker alle som har bidratt til julelotteriet 2025 og ønsker alle masse lykke til i trekningen ⭐




HALV PRIS PÅ IFO I JANUAR!

Postet av Åssiden Idrettsforening den 12. Des 2025

I januar er det halv pris for nye medlemmer på IFO (idrettsfritidsordning)!

Åssia IFO er et etter skolen tilbud for barn som ønsker organisert lek både med og uten ball organisert av flinke trenere med stort engasjement! Vi tilbyr både fotball, håndball og ifo. Les mer om Priser og påmelding på våre nettsider. 


Vær rask, noen av dagene er allerede fylt opp: 

Mandag: ledige plasser på IFO

Tirsdag: ledige plasser på IFO og HFO (håndball)

Onsdag: ledige plasser på IFO. FFO (fotball) er snart fullt!

Torsdag: ledige plasser på IFO.

Fredag: ledige plasser på IFO. HFO (håndball) er snart fullt!

Tilbudet gjelder tom 31. des 2025


Har du spørsmål? Send mail til ifo@aif.no




Adventsluke 2: Ny hovedtrener A-herrer fotball

Postet av Åssiden Idrettsforening den 7. Des 2025


Et bilde som inneholder tekst, jul, juletre, hilsenKI-generert innhold kan være feil.

 

Hichem «Hicci» Bekkaoui blir ny hovedtrener for Åssiden IF

Åssiden IF Fotball har funnet mannen som skal lede A‐lag herrer inn i 2026-sesongen. Hichem Bekkaoui, bedre kjent som «Hicci», har signert en avtale for kommende sesong, med opsjon på ytterligere ett år. Han starter offisielt 1. januar, men er allerede i gang med planlegging av sesongen som kommer

.

Et bilde som inneholder person, smil, Menneskeansikt, mannKI-generert innhold kan være feil.Vår nye hovedtrener i midten, Hicci, med sportssjef Shahroz til venstre og assistent Levi til høyre (Foto: Åssiden IF)


Sterkt Buskerud-navn på trenersiden

Hicci er et etablert navn i lokalfotballen. Med over 20 år i Buskerudfotballen har han erfaring både som spiller og trener, og ikke minst som kulturbygger. I 2024 ledet han Vestfossen IF til seier i 4. divisjon, men laget tapte kvaliken om opprykk. Det siste året har han benyttet til faglig utvikling, og har fullført UEFA B-lisens. Parallelt har han vært trenerveileder i Kongsberg IF og hatt rolle som sonetrener for jenter i kretsen.

Til daglig jobber Bekkaoui som lærer på videregående skole i Kongsberg.

Ambisjonen er tydelig: opprykk

Åssiden-ledelsen er klare på hvorfor de valgte nettopp ham.

– Vi kjenner gruppa vår godt og vet potensialet som ligger der. Med Hicci inn får vi en trener med tydelig fotballfaglig retning, stor energi og en imponerende evne til å bygge lag og kultur. Ambisjonen for 2026 er opprykk, sier daglig leder Ørjan Dimmestøl.

Sportssjef senior Shahroz Raja har vært sentral i prosessen med å finne ny trener. Han forteller at interessen har vært stor.

– Selv uten offentlig utlysning har vi snakket med rundt 15 trenere. Det var mange gode kandidater, men Hicci traff spesielt godt på det vi ønsket: struktur, drivkraft og en tydelig plan både for spillestil og utvikling av unge spillere, sier Raja.

Sterkt team rundt laget

Bekkaoui kommer inn i en trenerstruktur som allerede er satt, og får erfarne Åssiden-profiler tett på. Klubblegenden Levi Reiersrud fortsetter som assistenttrener, og vil i tillegg lede B‐laget i kampsammenheng også i 2026.

– Dette er et spennende prosjekt. Vi skal bygge noe som varer, og det krever både kvalitet på feltet og kultur i gruppa. Hicci setter standarden fra første dag, sier Reiersrud.

Shahroz Raja vil selv bidra i treningshverdagen og tett opp mot spillerlogistikk og sportslig utvikling.

Allerede 10. desember blir det spillermøte og møte med vår viktige gjeng SAFTA som får alt til å gå på skinner i bakgrunnen. Så skal oppstart planlegges inn mot januar.

Ifølge Dimmestøl har responsen vært positiv fra klubbmiljøet.

– Flere i og rundt klubben uttrykte umiddelbart at dette er riktig vei, og at vi har gjort et bra valg. Det betyr mye.

Langsiktig strategi: flere lokale inn i A-laget

Åssiden har de siste årene hatt stor vekst på ungdomssiden, men har hatt et fall i 2025. Dette vil vi nå ta tak i, og klubben ønsker å få enda flere fra talentmiljøet videre opp i senior.

– Vi har et ungt lag som vi skal videreutvikle. Målet er at stammen fremover skal være lokale spillere som har gått hele løpet i klubben, sier Raja.

Gjennom Bekkaoui sin bakgrunn som spillerutvikler, lærer og trenerveileder mener klubben at dette er riktig mann til å lede flaggskipet med slike ambisjoner.

Offisiell start 1. januar

Oppkjøringen mot 2026-sesongen starter 6. januar. Bekkaoui selv uttrykker at han gleder seg enormt til å komme i gang:

– Dette er en klubb med potensial, identitet og ambisjoner. Jeg gleder meg til å bidra til å løfte laget og miljøet rundt det.

Åssiden IF ønsker Hichem «Hicci» Bekkaoui velkommen, og ser frem mot en spennende 2026‐sesong.

og det er tydelig at Hicci har skapt en positiv energi rundt seg. Spillermøtet 10. desember vil bli en viktig start på samarbeidet, hvor strategier og forventninger for kommende sesong vil bli diskutert. (Tab for å godta) 

Et bilde som inneholder person, Menneskeansikt, jakke, smilKI-generert innhold kan være feil.Det er allerede god stemning i trenerteamet (Foto: Åssiden IF)





Adventsluke 1: IFO

Postet av Åssiden Idrettsforening den 30. Nov 2025


God første søndag i advent! 

Siden oppstarten av IFO i august har det vært en stabil økning av antall barn. Gjengen vår blir større, og det er gledelig å se at stadig nye venner blir med på IFO. Plassene på FFO på onsdager er nå fylt opp, men vi har fortsatt ledige plasser på fredager. Håndball på fredager nærmer seg også fylt opp, her er det flere ledige plasser på tirsdager😍

Flere barn betyr flere voksne. De ansatte på IFO består nå av Anniken (overordnet ansvar for IFO), Sigve (fotball ansvarlig) og Ingrid (håndball ansvarlig). På IFO og FFO har vi også Aron, Espen, Live og Noah som er ansvarlig for økter og på IFO og HFO har vi Pelin. Vi ønsker også Jaran velkommen i gjengen. 

I bakgrunnen jobber administrasjonen iherdig hver eneste dag med å løse kabalen for at kvaliteten på IFO skal være best mulig. Barn skal hentes, mat skal settes fram, garderober skal låses og leker skal ryddes. Takk til dere alle for at IFO har blitt så vellykket! 

Snøen lar vente på seg. Barna på IFO har fortsatt med aktivitet både inne og ute. Torsdager er forbeholdt mulighet for å gå tur på IFO. Turen går ofte til en lekeplass bestemt av barna, noe som er stor stas for hele gjengen. Fotballmålene er fjernet fra kunstgresset for vinteren og FFO har nå beveget seg inn i fotballhallen sammen med HFO.

Nå gleder vi oss til en fin førjulstid med masse aktivitet!

Er du nysgjerrig på vår Idrettsfritidsordning (IFO, FFO og HFO) eller ønsker å melde på? Send oss en mail på ifo@aif.no





Julaften på Åssiden, en feiring fylt av varme, lys og glede

Postet av Åssiden Idrettsforening den 28. Nov 2025

Tenk glitrende lys, lukten av julemat, latter som fyller rommet, og et sted hvor ingen trenger å være alene på julaften. På Åssiden klubbhus åpner vi dørene for en varm, inkluderende og litt magisk julefeiring. For store og små, for deg som kommer alene, og for deg som kommer sammen med noen.

Dette er en kveld uten mas, forventninger og prestasjonsjag. Bare ro, fellesskap og ekte julestemning.

Hva kan du glede deg til?

  • Julemiddag med ribbe, kalkun eller nøttestek
  • Julemusikk og sang rundt juletreet
  • Besøk av en veldig hyggelig nisse
  • Riskrem, kaker og julesnacks
  • Gaver til barna (og kanskje til en voksen også…)

Her er det lov å være akkurat den du er. Ny, nervøs, glad, trist, snakkesalig eller stille. Vi lager en plass rundt bordet til alle.

Praktisk info

  • Sted: Åssiden klubbhus
  • Dag: Julaften
  • Påmelding innen 13. desember:

482 73 332 / karianne@aif.no

Har du allergier eller behov for spesialkost, gir du bare beskjed ved påmelding.

Vil du være en del av magien?

For at vi skal kunne lage denne feiringen, er vi også helt avhengige av støtte fra gode mennesker der ute. Har du lyst til å bidra med en liten (eller stor) julegave til arrangementet, kan du gjøre det her: https://www.spleis.no/project/463452

Kanskje er det akkurat din støtte som gjør at et ekstra barn får en gave. Eller at en ensom voksen får sin første klem på veldig lenge.




Julelotteri 2025

Postet av Åssiden Idrettsforening den 26. Nov 2025

ÅIF JULELOTTERI 2025

Også i år er det mulig å kjøpe julelodd i vårt julelotter, hvor det kan vinnes fine peremier fra lokale bedrifter og merch! 

Første premien i år er et gavekort på husvask fra CityMade på kr 2500 - en ypperlig mulighet for å få unna julevasken med hjelp fra andre. 

I tillegg er det fine premier fra Egon Bragernes, That's Amore Pizza, Skimore Drammen, McDonald's og sesongkort fra fotball og håndball. Med andre ord - her er det mye godt i premie! 

Full premieliste kan du se her: Premier Julelotteri 2025

Ønsker du å kjøpe lodd? Vipps kr 25 pr lodd til 718665, og send navn på loddene til post@aif.no. Siste sjanse for å kjøpe lodd er 11. des. 

Eks: 100 kr (4 lodd à 25 kr); Per Persen 4 lodd sendes til post@aif.no 

Trekking: 12.des




Nyhetsbrev IFO oktober

Postet av Åssiden Idrettsforening den 31. Okt 2025

Da er høsten her for fullt og IFO har kommet virkelig godt i gang😍 Aktiviteter foregår nå både ute og inne. Både voksne og barn nyter fortsatt det friske været og er ute så lenge det er gunstig. Vi har blitt en stabil gjeng på IFO som stadig jobber med kjøreregler og månedens tema for å skape gode og trygge omgivelser. Voksne og barn har blitt godt kjent med hverandre, og det er gledelig å se at det stadig kommer nye barn vi skal bli kjent med. Vår beste indikasjon vi får på at det vi gjør på IFO er gøy, er nettopp det, at barn og foresatte ber klassekamerater om å bli med på IFO. Det synes vi er veldig gøy og ikke minst motiverende. 

Flere barn krever også flere voksne, og vi jobber stadig med å få inn engasjerte ungdommer og voksne som kan bistå i vårt IFO-team.


Vi gleder oss til fortsettelsen og til at vinteren kommer for fullt 😊




Ny sportssjef for seniorfotball

Postet av Åssiden Idrettsforening den 30. Okt 2025

 

Åssiden Idrettsforening har gleden av å annonsere at Shahroz Raja er ansatt som ny sportssjef for seniorfotballen i klubben.

 

I rollen som sportssjef får Raja et helhetlig ansvar for klubbens A-lag, B-lag og G19-lag. Han vil ha et særlig fokus på å utvikle en tydelig spillerlogistikk mellom lagene, sikre god oppfølging av spillere i overgangsfaser og bidra til at flere av våre unge talenter får muligheten til å ta steget videre i egen klubb.

 

– Vi er svært fornøyde med å få Shahroz inn i denne nøkkelrollen. Han kjenner miljøet godt, har et sterkt fotballfaglig blikk og deler klubbens ambisjon om å utvikle både lag og enkeltspillere på en bærekraftig måte, sier daglig leder i Åssiden IF, Ørjan Dimmestøl.

 

Ansettelsen er gjort i et mindre engasjement. Raja har sin fulltidsjobb i Forsvaret, men kjenner vi han rett vil han bidra langt utover rammene for rollen, rett og slett fordi det er slik han er som type!

 

Raja er en som brenner for fotballen i Buskerud, og han er tydelig på hva som motiverer ham i rollen: å bidra til å løfte fotballen i fylket igjen. For Shahroz var Åssiden IF det perfekte stedet å gjøre nettopp det.

 

– Jeg ønsker å være med å gi fotballen i Buskerud et løft, og da var Åssiden det naturlige valget. Klubben har et stort potensial, en sterk identitet og en bredde som gjør at vi kan utvikle både lagene og enkeltspillerne videre. Jeg gleder meg til å bidra, både på og utenfor banen, sier Raja.

 

Allerede på fredag fikk han hilse på spillerne under lagets avslutningsfest, der han ble tatt svært godt imot. Noen nøkkelspillere var raske med å si at dette er et prosjekt de ønsker å være med på.

 

Klubben og Raja er enige om en tydelig sportslig ambisjon: Åssiden IF skal rykke opp igjen til 3. divisjon i 2026. Arbeidet med å ansette ny hovedtrener er allerede godt i gang, og sportssjefen vil være tett involvert i prosessen.

 

I tillegg til ansvaret for å strukturere og følge opp det sportslige arbeidet rundt seniorlagene, vil Raja bidra ute på feltet. Når ny hovedtrener for A-laget er på plass, vil han være en viktig støttespiller i treningshverdagen.

 

Med denne ansettelsen ønsker klubben å styrke den langsiktige sportslige satsingen på seniornivå, og samtidig bygge videre på klubbens rolle som en arena for utvikling av unge spillere fra nærmiljøet.

 

Samtidig kan klubben bekrefte at klubblegenden Levi Reiersrud fortsetter sin viktige rolle som assistent på A-laget og som hovedtrener for B-laget kommende sesong.




Generasjonskraft på Åssia!

Postet av Åssiden Idrettsforening den 29. Okt 2025

Hei alle gode seniorer på Åssia!

ÅIF og Kjøsterud skole ønsker å få i gang et samarbeid på tvers av generasjoner (ungdom og eldre).

Vi undersøker nå hvilke ressurser/hva du kan, som du kan lære bort til elever på ungdomsskolen.

F.eks. strikke eller annet håndarbeid, sløydaktivitet eller andre aktiviteter.

Vi ser for oss å åpne Kjøsterud skole en dag i uka kl.14.00-15.30. Vi ser for oss å komme i gang aktiviteter i løpet av november.

 

Dersom du har anledning og lyst til å være med, skriv hvilken aktivitet du/dere kan bidra med og dag som passer for deg i kommentarfeltet eller send SMS til  Karianne på mobil 482 73 332.

 

Varm nærmiljøhilsen fra

Karianne Øiseth, Aktivitet -og samfunnsutvikler Åssiden IF

Linn Berg Spone, avdelingsleder Kjøsterud skole





Åssiden IF og hovedtrener Sigve Solberg enige om å avslutte samarbeidet

Postet av Åssiden Idrettsforening den 3. Okt 2025

Åssiden Idrettsforening og hovedtrener for A-laget i fotball, Sigve Solberg (27), er enige om å avslutte samarbeidet med umiddelbar virkning. Klubben kommer tilbake til hvordan dette påvirker Sigve sine administrative roller i løpet av neste uke. 

 

– Sigve har lagt ned en betydelig innsats for klubben, både på og utenfor banen. Han har bidratt til å utvikle spillergruppen og vært en viktig representant for Åssiden IF i en tid med mye aktivitet og engasjement opp mot klubbens IFO/FFO, sier daglig leder i Åssiden IF, Ørjan Dimmestøl.

 

Beslutningen er tatt i gjensidig forståelse, og begge parter understreker at dette er gjort med klubbens og lagets beste for øyet.

 

– Jeg har hatt en fin tid i Åssiden IF, og er takknemlig for muligheten til å lede laget. Klubben har mange dyktige spillere og ressurspersoner, og jeg ønsker dem alt godt videre, sier Sigve Solberg.

 

Nytt trenerteam ut sesongen

For de siste fire seriekampene vil A-laget bli ledet av Sigves assistenter, Levi Reiersrud og Anders Bøthun, sammen med tidligere hovedtrener Kenneth Karlsen, som kommer tilbake i teamet ut sesongen.

 

Fire cupfinaler for å sikre plassen

De siste kampene omtales i klubben som fire cupfinaler for å holde plassen. Hele Åssiden-familien står samlet bak laget når alt skal avgjøres.

 

– Vi vet at dette blir tøffe oppgjør, men vi har full tro på at gutta skal klare det. Innsats, lagmoral og fellesskap er våre viktigste styrker. Nå gjelder det å vise det på banen, sier daglig leder Ørjan Dimmestøl.


For spørsmål, vennligst kontakt:

Ørjan Dimmestøl
Daglig leder Åssiden IF
orjan@aif.no 934 90 714




Nyhetsbrev IFO august og september

Postet av Åssiden Idrettsforening den 2. Okt 2025

For en oppstart det har vært på IFO! Nærmere 60 unike barn har blitt med😍

Både ansatte, barn og foresatte har vært veldig spente på oppstarten av IFO. Dette har vært helt nytt for oss som klubb, men vi må virkelig si at det har vært en alle tiders oppstart. Det har vært utrolig givende å møte positive og engasjerte foreldre og barn hver eneste dag. 

I oppstarten har vi hatt mye fokus på forventningsavklaring og det å bli kjent med hverandre. Barna har sammen med de voksne satt kjøreregler for hvordan vi ønsker å ha det på IFO. Vi har snakket mye om fair play og inkludering, noe som har vært månedens tema for september. I tillegg til å snakke om det, legger vi det også inn i selve aktiviteten. Dette bidrar til robuste barn og et godt samhold. 

Det har blitt gjennomført aktiviteter både på klubbhuset, ute, inne i fotballhall og på tur i denne perioden, og barna virker å være like motiverte uansett hvor vi er. Vi har brukt mye av oppstarten på å finne ut av hva den enkelte, men også hva gruppen liker og brenner for. Barna har alltid noen innspill på lur! 

Vi har blitt en god gjeng med instruktører på IFO, HFO og FFO som virkelig ser ut til å gå godt inn i jobben. Barna møter alltid de voksne med et smil om munnen, noe som varmer et ÅIF-hjerte💙

Vi håper og tror at fortsettelsen blir like bra! Vi setter pris på tilbakemeldinger fra både foresatte og barn, slik at vi alltid kan jobbe mot å bli bedre. 





VI SØKER INSTRUKTØRER TIL IFO I ÅSSIDEN IF!

Postet av Åssiden Idrettsforening den 22. Sep 2025

Er du den vi ser etter?

 

Ledige stillinger:

  • Fast stilling IFO fredager (fra 12:30 til 16:00)
  • Tilkallingsvikar som instruktør på håndball (HFO) fredager (14:30 til 16:00)
     

Vi søker deg som er leken og har lyst til å aktivisere barn, som ikke er redd for å ta litt ekstra ansvar. 

 

IFO (idrettsfritidsordning) er et helhetlig fritidstilbud etter skoletid fra 12:30 til 16:30 som også inkluderer FFO (fotballfritidsordning) og HFO (håndballfritidsordning). Tilbudet er for barn fra 2. til 7. trinn. Vi kombinerer fysisk aktivitet, lek, måltider og sosialt. Aktivitetene foregår på Åssiden IF sitt eget anlegg. 

 

Trives du med barn og unge samtidig som du har et ønske om å utvikle deg som instruktør, er dette jobben for deg!

 

Vi tilbyr:

  • Et godt arbeidsmiljø med bred kompetanse på området
  • En variert og aktiv arbeidsdag med ulike og spennende arbeidsoppgaver
  • Anledning til å bidra med planlegging og gjennomføring av aktivitetsøkter
  • Mulighet til faglig utvikling
  • Mulighet for andre jobber i klubben
  • Lønn etter avtale

 

Arbeidsoppgaver: 

  • Lede og gjennomføre lek og aktivitetsøkter i grupper av barn
  • Følge arbeidslister, samt rutiner og arbeidsoppgaver før og etter aktivitet
  • Hjelpe, veilede og tilrettelegge for barna på IFO
  • Vise omsorg for barn

 

Ønskede kvalifikasjoner/egenskaper: 

  • Glad i å være i aktivitet
  • Erfaring med barn og unge
  • Gjerne utdanning/erfaring innen idrett og/eller pedagogikk
  • Kunne lede og organisere aktiviteter og idretter for barn
  • Positiv og godt humør
  • Kreativ og engasjert
  • Samarbeidsvillig og iniativrik
  • Evne til å kommunisere godt med barn
  • Like å omgås med barn
  • Førerkort klasse B (ingen krav)

 

Politiattest:

Vi stiller krav om politiattest i denne stillingen.

 

Søknad/CV sendes til

IFO-ansvarlig:

Anniken Braaten 

Anniken@aif.no

Tlf: 41 08 36 80




Jarle er ny trenerveileder i fotballen

Postet av Åssiden Idrettsforening den 18. Sep 2025


Jarle Blikken er selv å finne på historieveggen til Åssia. Fra 1985 som kretsmester i fotball og vinner av Adidas cup (Uoffisielt NM). Foto: ÅIF

En spennende satsning!

Åssiden IF har gleden av å ønske Jarle Blikken velkommen som ny trenerveileder i fotballgruppa! Jarle er til daglig rektor ved Åssiden skole, og i høst skal han bidra inn i klubben som en del av et spennende prøveprosjekt.

Prosjektet har som mål å styrke trenerrollen og utvikle kvaliteten på treningsarbeidet ved å ta i bruk pedagogiske metoder fra skoleverket. Ved å overføre metodikk fra veiledning av lærere i klasserommet til trenere på treningsfeltet, ønsker vi å gi trenerne bedre støtte i sin utvikling og skape gode miljø for spillerne.

I første omgang vil vi starte med fire årskull som får oppfølging av Jarle denne høsten.

– Dette er et spennende grep for oss som klubb, sier daglig leder Ørjan Bugge Dimmestøl. 

– Vi har allerede et godt samarbeid med skolene i bydelen gjennom Aktiv på Åssia, og nå knytter vi båndene enda tettere. Det er ekstra gledelig at vi kan dra nytte av kompetanse fra skoleverket direkte inn i idretten.

Jarle Blikken har selv en lang fortid i klubben som både spiller, og trener i jentefotballen, guttelag og A-lag herrer. Jarle ser frem til å ta fatt på nye oppgaver i klubben:

– Jeg har lenge vært opptatt av hvordan god veiledning kan bidra til utvikling, både i klasserommet og på fotballbanen. Det å kunne bruke pedagogiske prinsipper og veiledningsmetodikk i trenerrollen tror jeg kan gi stor verdi, sier Jarle.

– Målet er å støtte trenerne i deres arbeid, stille gode spørsmål, gi konstruktive tilbakemeldinger og bidra til refleksjon rundt egen praksis. Dette er noe vi vet fungerer godt i skolen, og jeg tror det kan ha stor overføringsverdi til idretten, fortsetter han.

Suksesskriterier for prosjektet

For at prosjektet skal vurderes som vellykket, har vi definert følgende suksesskriterier:

  • Trenerne opplever veiledningen som relevant og nyttig i deres arbeid på feltet.
  • Spillerne merker positiv utvikling i treningsmiljø og læringsutbytte.
  • Jarle opplever at metodikken fungerer i praksis og gir ønsket effekt.
  • Klubben ser verdi i å videreføre og utvide prosjektet til flere kull og trenere.
  • God dialog og samarbeid mellom skole og klubb opprettholdes og styrkes.

Dersom disse kriteriene oppfylles, er planen å forlenge samarbeidet inn i 2026 – med mulighet for å utvide prosjektet til flere lag og trenere.

Vi ser frem til å følge utviklingen og håper dette kan bli et viktig bidrag til både trenerutvikling og spillerutvikling i klubben!




PÅMELDING TIL IFO I HØSTFERIEN (2. til 7. klasse)

Postet av Åssiden Idrettsforening den 12. Sep 2025

Vi har IFO i høstferien!

Det er nå åpent for påmelding til IFO (ikke HFO og FFO) i høstferien. Påmelding MÅ GJØRES uavhengig av om barnet ditt går på IFO eller ikke fra før. 

Tid: Aktiviteter vil foregå fra klokken 09:00 til 15:00, men vi har åpent fra 08:00 til 16:00 mandag til fredag. 

Sted: Vi vil være flere steder denne uken. Levering og henting vil være på Åssiden sitt Klubbhus alle dager. 

Pris: 250kr per dag. Dersom barnet ditt til vanlig er påmeldt 2 dager i uken på IFO, vil det være 2 dager inkludert i prisen i høstferien. Det er valgfritt hvilke dager dere ønsker å bli med, men dette skal registreres i påmeldingsskjemaet. Det er selvfølgelig mulighet for å være med flere dager, men da kommer en tilleggspris på 250kr per dag. Lunsj er inkludert alle dager. 


Påmeldingsfrist: mandag 22 september

Meld deg på IFO i høstferien her:
forms.office.com/e/f9XKtBXtPz?origin=lprLink




Uke 1 på IFO gjennomført

Postet av Åssiden Idrettsforening den 25. Aug 2025

Første uke på ÅIF IFO er fullført, og for en uke vi har hatt!

Vi har gjennomført uke 1 av IFO. Totalt 55 barn har vært innom i løpet av uken som gikk, og vi har plass til enda flere! I tillegg til lek, moro, fotball, håndball og ballek har vi spilt spill, tegnet, laget armbånd og hygget oss. Vi har hatt felles prat om hvordan vi ønsker å ha det på IFO, både på og utenfor banen. På IFO er alle venner og vi leker sammen uavhengig av alder. 

Onsdag og fredag er foreløpig de dagene med størst aktivitet, og det liker vi 😊 Fredag ble det servert ostesmørbrød til mat, og brødskivene forsvant fortere enn vi klarte å steke. 


TILBUD TOM 1. SEPTEMBER: 

Ut denne uken har vi påmeldingstilbud med 50% på september måned, dersom man binder påmeldingen til barnet ut året 2025. Har du spørsmål, send mail til ifo@aif.no 


BILDER FRA FØRSTE UKE:





Tobias melder overgang til toppfotballen

Postet av Åssiden Idrettsforening den 2. Aug 2025



Tobias Karlsen tar steget opp til toppfotballen


Tobias Widemann Karlsen har meldt overgang til Strømsgodset Toppfotball sin markedsavdeling fra 01. august. Dette er etter at han har løftet sponsorarbeidet i Åssiden IF siden han begynte i januar 2024. Som klubb synes vi det er stas at vi igjen har hatt et talent som er plukket opp av klubber høyere opp i systemet, men selvsagt synd å miste Tobias som en del av administrasjonen i klubben.

Tobias har hatt mange roller i klubben knyttet til marked, trener for G19, spillerutvikler på A-laget, FFO, fagansvarlig fotball og fotballskolene for å nevne noe. For høsten 2025 ønsker ikke klubben å erstatte Tobias umiddelbart, og vil heller bruke tid på å planlegge hvordan vi skal fylle en rolle i 2026. Her er en beskrivelse av hvordan vi løser Tobias sine oppgaver utover høsten, og hvem som blir riktig kontaktpunkt i administrasjonen for hvilke områder.

 

Markedsansvarlig

Daglig leder Ørjan Dimmestøl vil overta ansvaret for sponsorer. Ørjan har tidligere hatt ansvaret for marked, og kjenner de fleste sponsorene. For å få tid til dette vil Ørjan ikke holde i oppgaver knyttet til økonomi og får hjelp til dette.

 

Økonomi

Dette har ikke vært Tobias sitt ansvar, men siden Ørjan overtar markedsarbeidet må vi flytte på ansvaret for økonomi. Her har Sverre Fredriksen sagt ja til et 100% engasjement ut september og vil holde i økonomi som han gjorde når Ørjan var i permisjon på våren. Sverre holder også i dorulldugnaden som skal gjennomføres i september.

 

Fagansvarlig fotball

Dette er en rolle vi fordeler. Sigve Solberg som er trener for A-herrer i fotball, vil ha et overordnet fagansvar med primært fokus på ungdomsfotballen.

For barnefotballen vil Anniken Braaten være barnefotballkoordinator. Det vil si at hun holder i alt administrativt og er hovedkontaktpunkt for alt som gjelder barnefotball.

Anniken Braaten er ansvarlig for IFO

IFO

FFOen (Fotball Fritidsordning) vår er endret til IFO (Idretts Fritidsordning). Som en del av denne satsningen har Anniken Braaten overtatt ledelsesansvaret. Anniken har erfaring som pedagogisk leder i en idrettsbarnehage, og har gode rutiner på kommunikasjon med foreldre, vaktplaner og skape god aktivitet.

 

G19-trener

Levi Reiersrud som er assistent på A-lag herrer vil bidra mer rundt G19 i høst, og vi jobber med å få flere inn i et team her. Dette vil det komme mer informasjon om sammensetning av team senere.

 

Tine Fotballskole

Her vil Sverre Fredriksen stå som ansvarlig for organiseringen, og får god hjelp av Espen Amundsen og Sigve Solberg.

 

Det er viktig at man forsøker å henvende seg til riktig kontaktperson i administrasjonen, da vi får mange henvendelser om stort og smått. Kontaktinfo finner du her: https://www.aif.no/next/p/83422/administrasjon

 




Velkommen til digitalt informasjonsmøte om IFO

Postet av Åssiden Idrettsforening den 20. Jul 2025

Mandag 4. august kl 20:00 inviterer vi til digitalt informasjonsmøte om ÅIF IFO. 

Lenke til møte her: Møtelenke informasjonsmøte IFO

Møte vil gi deg informasjon om hvordan ÅIf IFO vil foregå, hvordan vi er strukturert, hva vi tilbyr og hvordan vi skal sikre kvalitet og fellesskap i vårt arbeid. Så vil vi også si noe om hvordan vi skal jobbe med periodeplaner, kommunikasjon og informasjon til dere foreldre. Møtet holdes av IFO-leder Anniken Braaten, sammen med andre kollegaer fra administrasjonen.  I tillegg vil det gis en grundig gjennomgang av priser, 12-timers gratisordning fra Drammen Kommune, påmelding og transportordning.  

Hvem er møtet for: 

  • foreldre/foresatte som har meldt barnet sitt på IFO fra 18. august 
  • Foreldre/foresatte som lurer på om de skal melde på barnet 
  • Foreldre/foresatte som ønsker mer info om ÅiF IFO 

Vi minner også om at ved påmelding fra start 18. august får du/dere halv pris på august måned. IFO totalt sett har begrenset plasser.


Hvorfor IFO: 

  • IFO gir et helhetlig idrett -og aktivitetstilbud for barn 
  • IFO er for barn som ønsker å være i aktivitet etter skoletid, og sammen med venner 
  • IFO er og gir et sosialt fellesskap på tvers av aldersgrupper 
  • IFO skal utvikle barn og mennesker i samhandling med andre 
  • Vi tilbyr godt kvalifiserte trenere og trygge voksne  


Fullstendig informasjon om IFO-tilbudet finner du i denne lenken: Info om IFO

Spørsmål kan sendes til ifo@aif.no 

VEL MØTT! Vi håper å se mange barn på IFO fra august 🩵🤍




Aleksander debuterer som dommer i Europa!

Postet av Åssiden Idrettsforening den 10. Jul 2025

En ny milepæl er nådd for Åssiden IFs egen dommerprofil, Aleksander, som denne uken debuterer som assistentdommer i europeisk fotball! Han er tatt ut som en del av dommerteamet i UEFA Europa Conference League-kvalifiseringen mellom islandske Valur og estiske Flora Tallinn. Han dømmer sammen med teamet du kan se på bildet under. Marius Hansen Grøtta (hoveddommer), Alf Olav Rossland (assistentdommer), Marius Lien (4. dommer) og UEFA observatør Calum Murray fra Skottland.


Her er Aleksander (nr 2 fra høyre) sammen med dommerteamet dagen før kamp i Reykjavik (Foto: A. Jæger)  


– Nå er jeg på plass i Island og ser frem til kampen, forteller Aleksander når vi får tak i ham rett før det braker løs.

 

Aleksander fikk en spennende telefon nylig som endret sommerplanene. Da han ble spurt om han ville være med som assistentdommer i Conference League-kvaliken, var det aldri aktuelt å takke nei.

 

– Dette er noe man har jobbet for i lang tid. Jeg ble utrolig glad da jeg fikk beskjeden. Det er ærefullt og en stor tillitserklæring. Det er litt som å bli tatt ut til kamp som spiller. Nå handler det om å levere gode prestasjoner.

 

Dette er Aleksanders første seniorkamp på internasjonalt nivå, og han er tydelig på hvor mye det betyr.

 

– Det er et viktig steg videre i karrieren. Det er spennende å få reise og møte andre fotballkulturer. Kampene på dette nivået er tøffe og betyr mye for klubbene – det står jo faktisk om mulig spill i Europa for dem.

 

Aleksander har tidligere dømt to cupfinaler i aldersbestemte klasser (G16 og G19), men mener dette overgår alt.

 

– Dette er høydepunktet så langt. Det setter alt det harde arbeidet i perspektiv.

 

Dommerkarrieren startet i barnefotballen på Åssiden IF, der han dømte 5er- og 7er-kamper mens han fortsatt spilte selv.

 

– Det begynte som en måte å tjene litt penger på, men jeg opplevde raskt en annen type mestring enn som spiller. Etter klubbdommerkurs i 2011 og kretsdommerkurs i 2013 tok det virkelig fart. I tillegg til å dømme Eliteserien, så dømmer jeg fortsatt noen kamper som hoveddommer i 3. og 4. divisjon når det passer.

 

Drammen har etter hvert blitt en by med sterkt dommermiljø. I egen klubb har vi også Tomke Poppen som har vært rangert som FIFA dommer fra 2024-sesongen, og dømmer fast i Europa og Toppserien. Utenom Åssiden er Rohit Saggi og Usman Aslam (fra Lier) to toppdommere på herresiden.

 

– Det er veldig viktig å ha forbilder, og jeg har dømt en del med både Rohit og Usman, spesielt i treningskamper. Det har vært inspirerende og viser at det faktisk finnes muligheter å følge alle de tre.

 

Ambisjonene stopper heller ikke her. Aleksander er nå i gang med UEFA sitt CORE-program for internasjonale dommere, og drømmen er klar:

 

– Målet er å bli FIFA-dommer med fast rangering internasjonalt, og få dømme kamper i Europa fast.

 

Her er Aleksander (t.v) på UEFA Core i Sveits sammen med Mathias Støfringshaug (t.h) og dommersjef Roberto Rosetti (midten) (Foto: A. Jæger)

 

På spørsmål om han har noen råd til unge dommere som vurderer å satse, svarer han tydelig:

 

– Vær målrettet og grip de mulighetene som dukker opp. Det tar gjerne lenger tid å slå gjennom som dommer enn som spiller, men det er verdt det.

 

Før kampen på Island trekker han fram to høydepunkter i karrieren så langt.

 

- Å være femtedommer i NM for herrer var veldig moro, men jeg må trekke frem en annen kamp. Jeg fikk en spesiell opplevelse som assistentdommer i kampen mellom Tromsø og Bodø/Glimt i fjor. Det var TV-kamp, «Kampen om Nord», og det var skikkelig trøkk. Noen kastet til og med noe etter meg! Sånt glemmer man ikke, avslutter Jæger.

 

Vi i Åssiden IF er utrolig stolte over Aleksander og ønsker ham lykke til i sin debut på den europeiske fotballscenen! Dette er et bevis på at hardt arbeid og lidenskap gir resultater – både på og utenfor banen!




VELKOMMEN TIL ÅSSIA IFO

Postet av Åssiden Idrettsforening den 24. Jun 2025

Åssiden IFO

- IFO med FFO -og HFO-tilbud!

Fra skolestart mandag 18. august starter vi opp med Idrettsfritidsordning (IFO) som inkluderer Fotballfritidsordning (FFO) og Håndballfritidsordning (HFO) – Et helhetlig fritidstilbud etter skoletid!

Tilbudet er for barn fra 2. til 7. trinn. IFO er et aktivitetstilbud etter skoletid som kombinerer fysisk aktivitet, lek, måltider og sosialt fellesskap i trygge og kjente omgivelser. Tilbudet følger skoleruten og foregår hver ukedag fra skoleslutt til kl. 16:30. Aktivitetene foregår på Åssiden IF sitt eget anlegg, samtidig som vi vil benytte nærmiljøet når det passer. Barna kan bli hentet på skolen og får servert et felles måltid på klubbhuset før dagens aktiviteter starter.

Retning 

Alderstrinn 

Treningsdager 

Kort om innhold 

FFO – Fotballfritidsordning 

2.–7. trinn 

Mandag, onsdag og fredag 

Organiserte økter på Åssiden stadion (vår-høst) og inne  i Åssiden fotballhall (vinter). Fokus på teknikk, samspill og mestring. Gjelder for alle nivåer. 

HFO – Håndballfritidsordning 

3.–7. trinn 

Tirsdag og fredag 

Varierte og strukturert håndballøkter som vil foregå både ute på kunstgress og inne i hall (kunstgress). Fokus på teknikk, samspill, mestring og egenutvikling. Gjelder for alle nivåer.

IFO - Idrettsfritidsordning 

2.–7. trinn 

Fleksibelt (velg 1–5 dager) 

For barn som ønsker et allsidig og variert aktivitetstilbud med fokus på idrett, friluftsliv, lek og kreative oppgaver.

Hva kan man forvente: 

  • Vi jobber hver dag for å gi barna et kvalitetstilbud som tilfredsstiller de behov som er. 
  • Vi skal se barna og tilrettelegge for sosial læring og utvikling. 
  • Vi skal ha kvalitet i alle ledd og være en trygg arena.
  • Vi stiller med trenere med kvalitet og god kunnskap og erfaring. 


Tilbud under ferieuker/undervisningsfrie dager:

Ved skolens planleggingsdager og ferie vil IFO ha heldagsåpent mot ekstra betaling, og minimum 10 påmeldte. Mer info og påmelding kommer.  


Praktisk informasjon - innhold 

  • Det er mulig å kombinere alle tre aktivitetstilbud (IFO, FFO, HFO) på en uke. 
  • Vi tilbyr moderasjonsordninger og støtteordninger på samme måte som SFO i skolen (12 timer gratis IFO gjennom Drammen kommune). Se siden om Priser og påmelding her for mer info. 
  • Påmelding skjer via superinvite. Etter påmelding vil man få en invitasjon til gruppe i Hoopit som er kommunikasjonsplattformen. 
  • Deltakerpris er med på å dekke: Mat, halleie, utstyr til aktivitet, trenerkostnad og administrasjonsarbeid
  • Begrenset plasser for påmelding!

Info om IFO fra Drammen Kommune: https://www.drammen.kommune.no/tjenester/skole/sfo/ifo/


Informasjonsmøte om IFO:

Mandag 4. august kl 20:00 blir det et digitalt informasjonsmøte fra leder av IFO, Anniken Braaten. 

Egen lenke til møte kommer! 


Priser og påmelding

Deltakelse pr. person pr. måned Søskenpris, søsken nr 2 og 3
1 dag i uken kr 800,-Kr 640,- 
2 dager i uken kr 1450,-Kr 1160,- 
3 dager i uken kr 1950Kr 1560,-
4 dager i uken kr 2350,-Kr 1880,-
5 dager i uken kr 2700,-Kr 2160,-

Foresatte til barn i 1.-4. barn kan også søke om redusert betaling på grunnlag av lav inntekt. Søknad sendes direkte til Drammen kommune på mail: drammensskolene@drammen.kommune.no

Det er begrenset plasser for påmelding! 


Transportkost pr måned per person, som kan bestilles i tillegg:

1 dag i uken 200,-
2 dager i uken 400,-
3 dager i uken 600,-
4 dager i uken 800,-
5 dager i uken 1000,-


12 timer gratis IFO (og FFO og HFO) for 2-3. klassinger (fra august 2025) 

Fra 1. aug 2025 vil IFO få 12 timer gratis pr. uke for 2.-3. klasse, slik det er på SFO. 

OBS! Barn som benytter både SFO og IFO som ettermiddagstilbud vil automatisk bli tildelt 12 timer på SFO. Det vil si at 12-timers ordningen IKKE KAN kombineres/fordeles på SFO og IFO. 

Mer info om 12 timers ordningen fra Drammen Kommune i denne lenken.
 

Oppsigelsestid: 

Oppsigelsestiden er 1 måned regnet fra den 1. i påfølgende måned. 

Dette må sendes på mail til  IFO, ifo@aif.no


Eventuelle spørsmål kan sendes på mail til ifo@aif.no 




Oppstartsdatoer for 1. klassinger (2019-kull)

Postet av Åssiden Idrettsforening den 17. Jun 2025

Oppstartdatoer for 1. klassinger som ønsker å prøve fotball, håndball og allidrett er klart!

Fotball 2019: starter torsdag 11.september kl. 1700-1800 på Åssiden gressbane.

Håndball 2019: starter onsdag 3. september kl. 1700-1800 i Berskaughallen.

Allidrett: starter tirsdag 2. september kl. 1700-1800 i Berskaughallen.

 

Innmelding og registering: vi bruker kommunikasjonsplattformen HOOPIT

HOOPIT-gruppe fotball 2019: https://app.hoopit.io/join/assiden-idrettsforening-213274/open/gutter-2019-396814 

HOOPIT-gruppe håndball 2019: https://app.hoopit.io/join/assiden-idrettsforening-213274/open/handball-mix-2019-379869 

HOOPIT-gruppe allidrett: https://app.hoopit.io/join/assiden-idrettsforening-213274/open/2019-505419 


Klubben vil stå for de første oppstartsøktene for hver av gruppene i fotball og håndball, hvor målet er å rekruttere inn foreldretrenere i disse øktene. Klubben vil også sette opp foreldremøte for hver gruppe med info om klubbens aktivitet og bidrag fra foreldre/foresatte. 

 


Dersom det er spørsmål, send det til medlem@aif.no 





MINNEORD ALF GUSTAVSEN 15.04.1941-17.05.2025

Postet av Åssiden Idrettsforening den 28. Mai 2025

Alf Gustavsen 

15.04.1941 – 17.05.2025


Selv om Alf blei født på Øren, var han vaskeekte Åssiagutt. Hele livet. Familien flytta i 1947 opp i Brøttet. Til Berskauveien 7 (I dag: Kristian Brenners vei 175). Helt i skaukanten.

Alf og kona Anne Mari bygde i 1963 hus på en del av tomta. Her vokste ungene Mette og John Aksel opp. I 2016 flyttet Alf og Anne Maria i leilighet på Pålsøya.

Alf ble medlem i ÅIF rundt 1960. I de første årene var han aktiv i fotballen og spilte på juniorlaget med kjente Åssia navn som Tore Folkedal og Arild Mathisen. Et høydepunkt i fotballkarrieren var en kamp mot Branns Roald «Kniksen» Jensen. Gleden over skog og mark tok han med seg inn i idrettsforeninga. Som leder. Han var med å starte skigruppa. Her blei det skapt et fantastisk miljø. Både for unge, ungdom og voksne. Alf leda an. Som leder, trener og inspirator for oss andre. Med miljø-, kompetanse- og anleggsbygging. Skigruppa vokste seg stor. Skirenn blei arrangert og anlegg blei bygd. Et helt løypenett rundt Yrkesskolen. Og ikke minst «800 meter’n», som seinere blei «1600 meter’n». Tenk hvilken glede Åssiafolket har hatt og har av «800- meter’n». Den er et monument over frivilligheta – med Alf som spydspiss. I samme åndedrag starta han fridrettsgruppa i ÅIF.

Alf sitt liv har vært uløselig knyttet til skauen og marka. Alf var en markatraver. Sommer som vinter. Det var derfor helt naturlig at Alf og Anne Mari blei vertskap på Tverken. Og var det i nær 15 år. Alf var selvsagt også leder av Tverken-komiteen i fire år.

Alf leda Åssiden IF – hovedforeninga fra 1983 til 1987. ÅIF var da på sitt største – i nær sagt bredde og høyde: i antall medlemmer og i antall idrettsgrener: fotball, håndball, bandy, friidrett og ski. Han sto i bresjen for å sikre Eplehagan for framtidig idrettsanlegg.

Alf var med på å etablere Sportskafeen ÅIF AS, et aksjeselskap som dreiv kafeteriadrifta på Marienlyst. Dette selskapet ga idrettsforeninga betydelige inntekter. Bl.a. blei AIFs andel av aksjekapitalen i Berskauhallen sikra ved utbytte fra Sportskafeen.

Da klubbens A-lag i fotball 1992 rykket opp til seriens nest høyeste nivå, 1. divisjon, var Alf en viktig del av støtteapparatet og han ble kampansvarlig for avvikling av lagets hjemmekamper.

Alf var mangeårig medlem Representantskapet i idrettslaget. Han var selvsagt aktiv i Eldres avdeling.

Alf blei for sin innsats i idrettslaget, hedret med Æresmedlemskap i 2012.

Alf var utdanna stillverksmontør og jobba størsteparten av livet i NSB. Han avanserte etter hvert til stillingen som områdesjef.

Alf var politisk aktiv – i nær sagt – hele sitt voksne liv. Først som medlem og leder av Åssiden AUF deretter som mangeårig medlem av Drammen bystyre for Arbeiderpartiet.

Alf var en samfunnsbygger. Alf så idretten som et viktig virkemidder for trivsel og folkehelse. Alf var et oppkomme av ideer. Med Alf blei det ikke bare med prat. Alf tok ansvar. Alf var en gjennomfører.

Få var som Alf. Få kan bli som Alf. Engasjerende, diskuterende, nysgjerrig og standhaftig gjennomførende. Alf var som sitt eget ganglag: kjapp, spenstig og bestemt. Vi savner det allerede.

Alf Gustavsens navn vil for alltid være uløselig knytta til Åssia.


Åssiden Idrettsforening

Øyvind Larsen




⚽️ Sommerens beste uker for aktive barn – bli med på Fotballskole! ⚽️

Postet av Åssiden Idrettsforening den 2. Mai 2025

⚽️ Sommerens beste uker for aktive barn – bli med på Fotballskole! ⚽️

Klar for 2 uker fylt med mestring, nye vennskap og ekte fotballglede? 

Fotballskole

Dato

Tid

      For

McDonald’s Fotballskole

23.–27. juni

09:00 – 15:00

       2018 – 2012

TINE Fotballskole

11.–15. august

09:00 – 15:00

       2018 – 2012

Hvorfor velge vår fotballskole?

  • Kvalitet i sentrum – Alle økter er planlagt av utdannede trenere slik at barna lærer teknikk, spilleforståelse og samarbeid – uten at leken forsvinner.
  • Sosialt og trygt – Vi legger like stor vekt på trivsel som på ferdigheter, og barna spiller på tvers av lag og alder for å knytte nye bånd.
  • Prisvennlig – Ordinær deltakeravgift er kr 1 300 for hele uken, inkludert utstyr, fruktpause og masse fotballmoro.
  • Unikt ekstratilbud (2012–2013) – For de eldste tilbyr vi en ekstrapakke med spesialøkter ledet av A-lagstrener Sigve, G19-trener Tobias og flere fra trenerteamet i ungdomsavdelingen. Her får spillerne individuell oppfølging, proff tips og ekstra fokus på ferdighetsutvikling.

Slik melder du på

  1. Følg lenken nederst på denne siden
  2. Velg riktig uke (gjerne begge) og fyll inn deltaker­informasjon.
  3. Huk av for ekstrapakke hvis barnet er født i 2012–2013 og ønsker et litt tøffere sportslig opplegg.

OBS! Vi har begrenset antall plasser på ekstrapakken. 

Prisoversikt – Fotballskole 2024

Deltakertype

Første barn

Barn nr. 2 (20 % rabatt)

Barn nr. 3 (50 % rabatt)

Ordinær deltaker

kr 1 300

kr 1 040

kr 650

Fotballskole Ekstra
 (kun kull 2012–2013)

kr 1 700

kr 1 360

kr 850

Slik fungerer rabattene

  • Rabattene gjelder per familie og trekkes fra den ordinære/ekstraprisen på de yngste deltakerne.
  • Barn nr. 2 får 20 % avslag, mens barn nr. 3 (og flere) får 50 % avslag.
  • Ekstrapakken kan velges individuelt; hvis bare ett av barna tar Ekstra-økter, beregnes rabatten på den valgte pakken for barnet det gjelder.

Link til påmelding:

McDonalds fotballskole - https://www.superinvite.no/live/invitation/afa806680e3179a764da5dc370cf9ee9

Tine fotballskole - https://www.superinvite.no/live/invitation/3d97f1b344219f59ac743f43681a5190




⚽️ Sommerens beste uker for aktive barn – bli med på Fotballskole! ⚽️

Postet av Åssiden Idrettsforening den 2. Mai 2025

🏃‍♂️⚽️ Sommerens beste uker for aktive barn – bli med på Fotballskole! ⚽️🏃‍♀️

Klar for 2 uker fylt med mestring, nye vennskap og ekte fotballglede?

FotballskoleDatoTidPasser for
McDonald’s Fotballskole23.–27. juni09:00 – 15:00Kullene 2018 – 2013
TINE Fotballskole11.–15. august09:00 – 15:00Kullene 2018 – 2013

Hvorfor velge vår fotballskole?

  • Kvalitet i sentrum – Alle økter er planlagt av utdannede trenere slik at barna lærer teknikk, spilleforståelse og samarbeid – uten at leken forsvinner.

  • Sosialt og trygt – Vi legger like stor vekt på trivsel som på ferdigheter, og barna møtes på tvers av lag og alder for å knytte nye bånd.

  • Prisvennlig – Ordinær deltakeravgift er kr 1 300 for hele uken, inkludert mat og drikke hver dag. 

  • Unikt ekstratilbud (2012–2013) – For de eldste tilbyr vi en ekstrapakke med spesialøkter ledet av A-lagstrener Sigve, G19-trener Tobias, med fler trenere fra ungdomsavdelingen. Her får spillerne individuell oppfølging, proff-tips og ekstra fokus på ferdighetsutvikling.


Prisoversikt per fotballskole 2025

DeltakertypeFørste barnBarn nr. 2 (20 % rabatt)Barn nr. 3 (50 % rabatt)
Ordinær deltakerkr 1 300kr 1 040kr  650
Fotballskole Ekstra
Kun 2013 og 2012
kr 1 700kr 1 360kr  850

Slik fungerer rabattene

  • Rabattene gjelder per familie og trekkes fra den ordinære/ekstraprisen på de yngste deltakerne.

  • Barn nr. 2 får 20 % avslag, mens barn nr. 3 (og flere) får 50 % avslag.

  • Ekstrapakken kan velges individuelt; hvis bare ett av barna tar Ekstra-økter, beregnes rabatten på den valgte pakken for barnet det gjelder.

Eksempel: Har du tre barn som alle velger ordinær fotballskole, blir totalen
1 300 kr + 1 040 kr + 650 kr = 2 990 kr.


Link for påmelding:

Mcdonalds fotballskole - https://www.superinvite.no/live/invitation/afa806680e3179a764da5dc370cf9ee9

 Tine fotballskole - https://www.superinvite.no/live/invitation/3d97f1b344219f59ac743f43681a5190




Bli med på laget, da vel!⚽

Postet av Åssiden Idrettsforening den 24. Apr 2025

⚽ Bli med på laget, da vel! 💙


Se på denne gjengen! Dette er Åssiden IF sitt kvinnelag – en herlig gjeng damer som kombinerer fotballglede, latter og samhold på ekte Åssia-vis 🙌

Vi trener to ganger i uka og spiller kamp innimellom – akkurat passe for deg som har litt fotballerfaring fra før og savner å kjenne på gleden ved å spille igjen. Her er det lav terskel, høyt humør og plass til flere!

🔹 Du trenger ikke å være Messi – bare du kan sparke ball og liker å være en del av et lag.
🔹 Aldri for seint å finne tilbake til fotballskoa.
🔹 Bonus: Garantert god stemning og nye venner!

Høres dette ut som noe for deg (eller noen du kjenner)? Send oss en melding – vi vil gjerne ha DEG med på laget! 💥


Kontaktinfo: 

stein.arne@gmail.com




NY HOVEDTRENER SENIOR DAMER OG JUNIOR JENTER

Postet av Åssiden Idrettsforening den 10. Apr 2025

Håndballgruppen har de siste årene vist stor sportslig fremgang. Håndballgruppen har derfor besluttet å gjøre noen tiltak nå for årene som kommer. Ny hovedtrener for Senior Damer og Junior Jenter er et av disse tiltakene. 

Vi er svært glade for å fått på plass Zvonimir Kapular som ny hovedtrener for våre eldste lag, og for å være med å løfte Åssia til enda et nytt nivå! 

Zvonimir har stor erfaring som håndballspiller på internasjonalt nivå, i tillegg til øverste nivå i Norge. Han kommer nå fra trenerjobb i Linje 5 2. div menn, i tillegg til å være godt skolert med Trener 3 Håndball. 

Zvonimir er en person som lever og ånder for håndball. Hans filosofi er at alle i laget er viktige spillere, og hver spiller bidrar til at laget skal kunne lykkes. Vi har stor tro på at Zvonimir, og resten av trenerteamet, vil bidra til en positiv utvikling av våre unge, lovende spillere. Og ikke minst for de yngre ungdomslagene. 

I tillegg til hovedansvar for senior og junior vil også Zvonimir bidra i oppfølging og veiledning av våre ungdomslag fra 13 år, men også være innom barnelagene. 

Sportslig leder, Ingrid Rørlien, sier: "Jeg har virkelig tro på prosjektet og satsningen med Zvonimir. For håndballen i Åssiden mener jeg dette er et riktig steg for at vi skal kunne være en klubb med fokus på både utvikling og prestasjon. Vi skal ha plass til alle i Åssiden Håndball."

Sportslig leder Ingrid Rørlien og Zvonimir Kapular.


Vi ser frem i mot samarbeide med Zvonimir!

Hilsen Håndballstyret Åssiden IF




MINNEORD KAARE "POY" NIKOLAI AASGAARD (02.11.1933-19.03.2025)

Postet av Åssiden Idrettsforening den 3. Apr 2025

Kaare «Poy» Nikolai Aasgaard 

02.11.1933 - 19.03.2025

Minneord forfattet av Øyvind Larsen. 

I evig takknemlighet. 

Kaare Aasgaard er borte. Kaare Aasgaards betydning for Åssias identitet og sjølbilde er unikt. Han vokste opp ei tid, da Åssia var bondelandet – under Lier kommune. Sett ned på som bondelandet. Fra byfolket. I 1951 blei Åssia kjøpt opp av Drammen kommune for å redde boligforholda. Brakerøya, Holmen og Grønland blei «kondemnert». Åssia blei motstykket. Åssia blei Drammens drabantby med blokker og ei rar kirke med oppnavnet «Kornsiloen» Momentet i ås – sia: «Lofotblokka» blei det også harselert med. 

En livskraftig idrettsforening tok imot – etter hvert – over 10 000 nye Åssiafolk. Uten idrettsforeninga hadde uttrykket «Åssiaramp» fått et kraftigere innhold. Kaare Aasgaard og fotballen blei motstykket. Fotballen og Poy blei Åssias stolthet. 

 

Rundt Åssiabanen – den første gressbanen «i Drammen» etter Marienlyst – dukka det opp fotballspellere på rekke og rad. Poy, Knut Wernersen og Arild Mathiesen fikk juniorlandskamper. På 50 – tallet. Åssia prega seriespillet. Åssia prega kretslaga. Alle veit hvordan Åssia har prega Strømsgodsets storhetstid. Med Erik Eriksen, Jonny Vidar Pedersen, Arild Mathisen, Arne Dokken og Odd Johnsen. 

 «Poy» leda an – var og vil alltid være en viktig del av Åssias stolthet og identitet. 

 

Kaare var det sikreste kortet på enhver lagoppstilling. Sa man Åssia sa man samtidig Poy. Så sammensveiset var navnene. 

Poy fikk en A-lagskamp for Norge, mot Finland i 28. august i 1960 på Ullevaal. Å få A-landskamper i denne perioden var ikke lett, med Willy Aronsen Asbjørn Hansen, Sverre Andersen og Kjell Kaspersen keeperkonkurrenter.  Å spella kun i Østland Nordre – hjalp vel heller ikke – om keepera var like goe. Flest seniorkretskamper av alle: 35 er tallet, en juniorlandskamp, en ungdomslandskamp på benken, fire B-landskamper, en på benken og fem A-landskamper på benken. I tillegg til den ene. Med flagget på brøstet. På øverste nivå. 

Det viktigste: 728 kamper for Åssia, debut som 14-åring i 1949, og siste bokførte i 1974. Han bytta aldri klubb til tross for tilbud fra drøssevis av de beste laga. 

Poy er legenden med den samme keepergenser’n og keeperlua i hele karrieren. Som varma opp på radiatoren i garderoben. Henta ballen ned fra krysset, da det trengtes. Og var «alltid i det umulige hjørnet» når spissen kom aleine mot ´n: «Stod, venta ut spissen – til han fikk nerver!» var Poy’s vellykka resept.

Det var ikke bare som spiller Poy satte spor etter seg. Han trente A-laget i tre år, var oppmann for A-laget en periode og 1969 var han også Formann i Hovedforeningen. Kaare var selvsagt æresmedlem.

Kaare bytta aldri klubb. Å stå i det – i tjukt og tynt er et ideal. En verdi i seg sjøl. Man kan ikke løpe fra. Man tar vare på det man har.

 

I evig takknemlighet.

Åssiden Idrettsforening                     Åssias befolkning


Poy på B-landslaget mot Danmark


Poy mot MIF i 1959


Åssia – best i Buskerud i 1962 – 63 


Poy på B-landslaget mot Danmark i Stavanger 1958

Poy på A-landslaget 1960

Poy med familien

Poys som trener for Åssias A – lag. Her laget som tapt knepent mot Brann 1 – 0 i 3. runde i cupen i 1977. 





Vel gjennomført aktivitetsdag med barnehagene på Åssia

Postet av Åssiden Idrettsforening den 20. Mar 2025

Mandag 10. mars møtte hele syv barnehager fra bydel Åssiden opp til aktivitetsdag i fotballhallen. 

Dagen startet, som forventet, med litt kaotiske tilstander da 200 barn og voksne skulle komme seg gjennom garderoben og gjøre seg klare til aktivitet. Dette var heldigvis ikke noe problem med løsningsorienterte barnehageansatte og blide barn.

For storbarnsavdelingene var det lagt opp til ulike stasjoner med lek styrt av dyktige trivselsledere fra Åssiden skole. Vi gjennomførte alt fra fotball med kinball til lek med fallskjerm og nappe hale. Barna virket å elske det! Småbarnsavdelingene fikk et eget frileksområde hvor de fikk leke i tunnel, med ball, være på hoppepute og drive med andre aktiviteter. Da klokken nærmet seg lunsjtider takket småbarna for seg og de eldste barna fikk avslutte med frilek. Dagen bar preg av barnelatter og masse aktivitet! 

Takk for en fin aktivitetsdag til både store og små, og takk til Sparebankstiftelsen DNB som har muliggjort dette med midler til Aktive Barnehager.





Sakspapirer årsmøte

Postet av Åssiden Idrettsforening den 13. Mar 2025


Sakspapirene til årsmøtet er publisert og kan leses ved å klikke her: https://www.aif.no/next/p/88600/arsmote-2025




Endringer i administrasjonen!

Postet av Åssiden Idrettsforening den 13. Mar 2025

Fra venstre: Ørjan Dimmestøl, Tobias Karlsen, Karianne Øiseth, Ingrid Rørlien, Anniken Braaten og Sigve Solberg

Endringer i administrasjonen!

2025 startet med en spennende nyansettelse av Sigve Solberg som ny A-lagstrener i fotball. I tilegg skal han ha ansvaret for FFO og skal jobbe som trenerutvikler mot barn og ungdomstrenerne våre. Dette har medført at arbeidsoppgavene i administrasjonen har blitt tilpasset. 

Ingrid Rørlien (Sportslig leder håndball) har ikke lenger ansvar for barnefotballen i klubben, og er bare sportslig leder håndball. Ingrid har fortsatt helhetlige ansvaret for medlemssystemet vårt, men vi ønsker at alle henvendelser rundt dette sendes til medlem@aif.no da denne eposten betjenes av flere. 

Tobias Karlsen (Markedssjef og fagsjef fotball) har ikke lenger ansvar for FFO, men vil bidra på økter. Istedenfor vil han overta koordineringsansvaret for barnefotballen, og ha et større ansvar på marked i klubben hvor han hadde god suksess i 2024.  

Karianne Øiseth (Aktivitets- og samfunnsutvikler) er tilbake fra permisjon og i rollen som Aktivitets- og samfunnsutvikler, og følger opp aktivitet på skolene i bydelen som før. I tillegg er hun tilbake på Allidrett.  

Sigve Solberg (Trener A-herrer fotball og FFO-ansvarlig) overtar ansvaret for FFO og bidrar med trenerutvikling i fotballen sammen med Tobias. Det er en viktig del av strategien vår at trenerne våre skal få bedre oppfølging, hvor vi ikke har lykkes i fotballen så langt.  

Anniken Braaten (Idrettskonsulent) har ansvaret for Aktiv Senior og Aktive Barnehager som er to viktige nysatsninger i klubben for å skape et livslangt aktivitetsløp. Anniken følger også opp Åpen hall i en periode nå på våren.  

 

Daglig leder i permisjon 

Daglig leder, Ørjan Dimmestøl, går ut i pappapermisjon 22. april til 3. august. I den perioden vil Ingrid Rørlien være hovedkontakt i administrasjonen. Det vil komme mer informasjon om hvem som skal kontaktes for hva i denne perioden.  




Ny sponsor til Åssiden IF: Vi brenner for lokalmiljøet

Postet av Åssiden Idrettsforening den 7. Mar 2025

Ny sponsor til Åssiden IF: Vi brenner for lokalmiljøet


Vi i Åssiden IF er stolte av å kunne presentere en ny samarbeidspartner som deler vår lidenskap for lokalmiljøet. Vi har tatt en prat med Solliafarmen Catering og Bakeri AS om deres reise, matglede og hvorfor de valgte å bli sponsor for klubben.

Daglig leder Hanne om hvordan hun endte opp på Åssia
Vi hadde vokst ut av vårt gamle lokale og var på jakt etter et nytt sted som kunne dekke våre behov. Valget på Åssiden var enkelt da det tidligere lokalet til Travkroa på Åssiden Travbane stod ledig. Da vi plutselig dukket opp på Åssiden var det flere som trodde vi var nystartet. Men vi har mange år bak oss, og den erfaringen har gjort oss trygge på hva vi driver med. Vi er opptatt av solide porsjoner til rimelige priser, noe kundene setter stor pris på. Etter en måneds oppussing var vi endelig flytteklare, og vi feiret faktisk vårt 10-års jubileum i de nye lokalene! 

Litt om maten du kan få hos Solliafarmen
Vi mener at vi spiser med øynene like mye som med ganen, så vi legger stor vekt på pynting og presentasjon. Men viktigst av alt er at vi lager alt fra bunnen av. Gamle tradisjoner er verdt å ta vare på, og det gjenspeiles i maten vi lager. Vi lager alt fra snitter, koldtbord, tapas, gryteretter og selskapskaker til gjærbakst og brød. Har kundene spesifikke ønsker eller savner noe på menyen, ja, da lager vi det også!
V
i har spesialisert oss på allergivennlig mat, samt veganske og vegetariske retter. Det er viktig for oss at alle skal kunne nyte god mat uansett behov.

Hvorfor valgte dere å bli sponsor for Åssiden IF?
Da vi fikk spørsmålet om å bli sponsor, var det et enkelt valg. Vi brenner for lokalmiljøet, og det gjør Åssiden IF også. De samler mennesker i alle aldre gjennom idrett, mens vi er med på å skape minner ved livets ulike begivenheter, fra dåp og konfirmasjoner til minnesamvær.

Vi ser frem til samarbeidet og gleder oss ekstra mye over at vi kan benytte oss av Åssiden IFs flotte selskapslokaler for kunder som ønsker en komplett pakkeløsning fra oss.


Sjekk ut meny og andre produkter her

https://www.solliafarmen.no/




NYHET! Vi bytter medlemssystem til klubbdriftsystemet Hoopit

Postet av Åssiden Idrettsforening den 7. Mar 2025

Kjære medlemmer, trenere, lagledere og foreldre/foresatt,

Vi har spennende nyheter! Fra mandag 10.03.2025 går vi over fra Spond til klubbdriftssystemet Hoopit. Dette betyr at vi nå får samlet alt vi trenger for en enklere og mer effektiv klubbhverdag på ett sted. 

For håndballgruppene som er midt i sesong, er det mulig å benytte Spond-gruppen ut sesongen til planlegging og gjennomføring av allerede planlagte aktiviteter. Derimot må alle legges inn i Hoopit for fakturering av medlemskontingent for 2025.

Hvorfor bytter vi til Hoopit?

Vi har tidligere brukt flere ulike systemer, men har erfart at det er utfordrende å bruke flere systemer for å håndtere den totale klubbdriften. Etter en grundig vurdering av ulike alternativer har vi valgt Hoopit fordi det gir oss de beste mulighetene for en samlet, brukervennlig og effektiv løsning. Her er noen av hovedgrunnene til at vi har valgt Hoopit:

  • Alt samlet i én plattform: Hoopit erstatter tidligere systemer, slik at vi slipper å bruke flere ulike plattformer og apper.
  • Integrert banekalender: Med Hoopit vil vi ha en banekalender som er direkte integrert med FIKS (fotball) og TA (håndball), slik at lagene alltid har oppdatert informasjon om treninger, kamper og ledige banetider.
  • Effektiv refusjonshåndtering: Trenere og lagledere kan enkelt registrere refusjoner, og både klubb og lagkasse får en mer oversiktlig håndtering av økonomien.
  • Dommeroppsett og utbetaling: Vi får en integrert løsning for oppsett av dommere, inkludert enkel utbetaling til klubbdommere. Dette gjelder hovedsakelig for barnefotballgruppen vår. 
  • Felles kommunikasjonsplattform: Kommunikasjon mellom klubb, lag, trenere, lagledere og ressursgrupper samles i én app. Dette betyr færre meldinger på e-post, Messenger og andre kanaler.

Fordeler med Hoopit

  • Bedre meldingsfunksjon: Mer målrettet og effektiv kommunikasjon mellom klubb, lag, trenere, lagledere og medlemmer.
  • Intuitivt og brukervennlig: Hoopit er laget for å være enkelt å bruke, både for administrasjonen og for våre medlemmer.
  • Integrert med NIF og økonomisystem: Alt er på ett sted, noe som gjør det enklere å holde oversikt over medlemskap, politiattester, betalinger og dugnader.
  • Hoopit kan oversettes til flere ulike språk, slik at du kan lese beskjeder og meldinger på ditt ønskelige språk.
  • Hoopit har egen supportkanal som alle medlemmer kan benytte seg av. Du som foreldre/foresatt kan ta direkte kontakt med Hoopit for å få hjelp til det du lurer på. De lover svar inne 5 minutter!

Hva betyr dette for deg som medlem?

  • Fra og med 10.03.2025 vil all informasjon, treninger, kamper og aktiviteter bli håndtert gjennom Hoopit for fotballgruppen, og de håndballgruppene som ønsker. De håndballgruppene som velger å bruke Spond ut sesongen skal være over i Hoopit innen 01.07.2025.
  • Medlemmer og foreldre må selv registrere seg i Hoopit når invitasjonen kommer. Dette er en enkel prosess, og vi vil sende ut detaljerte instruksjoner i god tid.

Opplæring og støtte

Vi vil sørge for at alle får nødvendig opplæring i bruk av Hoopit. Dette inkluderer veiledninger og tilgang til Hoopits brukerstøtte, som vil være tilgjengelig dersom dere har spørsmål.

Hva skjer nå?

Flere er allerede registrert i vårt nye system da vi har flinke og proaktive trenere og lagledere som har sendt ut informasjon. Om du enda ikke har registrert deg som medlem ber vi om at du gjør det snares via denne lenken: https://app.hoopit.io/join/assiden-idrettsforening-213274 

Vi gleder oss til å komme i gang og tror at Hoopit vil gjøre hverdagen enklere for alle. Hoopit-app finnes både i App Store og Google Play. 
 

For spørsmål eller mer informasjon, ta kontakt på medlem@aif.no
 

Vi ser frem til å ta dette steget sammen og skape en enda bedre idrettshverdag med stor aktivitet for alle!

Med vennlig hilsen,
Åssiden Idrettsforening




Innkalling – Årlig møte håndball 2025

Postet av Åssiden Idrettsforening den 27. Feb 2025



Dato: Tirsdag 04.03.2025 Tid: 19:00 Sted: Åssiden Klubbhus

Det avholdes tradisjonelt årsmøter i håndball gruppa i Åssiden IF. Alle gruppene som er organisert med eget gruppestyre skal avholde et «årlig møte» før årsmøtet i idrettslaget. Årlig møte er å anse som arbeidsmøter og vedtak på årlige møter settes frem som gruppens forslag til idrettslagets årsmøte.

Har du spørsmål eller ønsker å melde inn en sak, ta kontakt med leder av håndballstyret i Åssiden IF, Pål Landt Ourdahl (pal.ourdahl@aif.no) eller daglig leder i Åssiden IF, Ørjan Dimmestøl (orjan@aif.no,).

Agenda: 
1. Velkommen og registrering av fremmøtte. Alle medlemmer over 15 år har stemmerett. Ingen kan stemme på fullmakt. Foresatte som ikke selv er medlemmer av Åssiden IF kan ikke stemme på vegne av egne barn. Andre deltagere er velkommen til møte uten stemmerett.

2. Gjennomgang og behandle gruppens årsberetning for 2024 

3. Gjennomgang og behandle gruppens regnskap for 2024.

4. Gjennomgang og behandle foreløpig budsjett for 2025. 
4.1 Aktivitetskontingent for sesongen 2025/26.

5. Behandle forslag til styresammensetning 
5.1 Styre rekrutering.

6. Innspill til sportsplan for håndballgruppa

7. Eventuelt.

Møteleder: Pål Landt Ourdahl Leder av ÅIF Håndball

Vel møtt!




Innkalling årsmøte 2025

Postet av Åssiden Idrettsforening den 20. Feb 2025

Årsmøtet skal avholdes 20. mars 2025 kl. 18:00 på Åssiden klubbhus. 


Saker som et medlem ønsker behandlet på årsmøtet, må sendes styret senest 6. mars 2025 til post@aif.no. Det ønskes at vedlagte mal brukes: Forslagsskjema.

Ved spørsmål som gjelder årsmøtet, kan daglig leder Ørjan Dimmestøl kontaktes på 93490714 eller orjan@aif.no

Årsmøtepapirer publiseres senest 13. mars 2025. 




Årlig møte fotball 2025

Postet av Åssiden Idrettsforening den 16. Feb 2025

Det er klart for årlig møte fotball 2025 på klubbhuset tirsdag 18. februar kl. 19.30. 

Her følger årsberetning fra fotballstyret: Årsberetning fotball 2024

VAR vil også være tema på årlig møte. Dette er en såpass betent sak at vi ønsker at medlemmene våre sier sitt om hva de mener i saken. Et av våre medlemmer og toppdommer Aleksander Jæger har ønsket å presentere hvorfor dommerne ønsker VAR videre. Om vi har medlemmer som ønsker å presentere hvorfor man ønsker VAR bort, så er man velkommen til det. 




Årets KIWI-klubb 2024

Postet av Åssiden Idrettsforening den 10. Feb 2025

Fra venstre: Espen Eriksen fra Kiwi, Ingrid Rørlien ÅIF, Anniken Braaten ÅIF, Gjermund Holsæter fra Bama og Holger Roald fra NFF.

Lørdag 8. februar var administrasjonen på KIWI BAMA CUP KICK OFF 2025 sammen med Kiwi, Bama og NFF. 

På Kick Off møter vi flere arrangørklubber fra hele landet som gjennom fotballåret 2025 også skal arrangere cup. En super møteplass for å møte andre store og små klubber og arrangemeneter for å utveksle erfaringer og ideer med hverandre. 

Dagen var fylt med faglig påfyll og samarbeidsmøter. Avslutningsvis på ettermiddagen var vi samlet til middag og sosialt. På middagen var det også duket på prisutdelinger for arrangementene som ble gjennomført i 2024. 

Som en hyggelig overraskelse ble Åssia tildelt prisen "Årets KIWI-klubb 2024".

Begrunnelsen var vårt gode samarbeid med KIWI XL Åssiden og hvordan vi sammen drifter samarbeidet gjennom hele året med å synliggjøre hverandre i lokalsamfunnet. Vi er utrolig takknemlig for samarbeidet vi har med KIWI XL Åssiden og hvordan de støtter opp om den aktiviteten vi kan tilby i bydelen vår. 

Premien var på hele 10.000 kr fra KIWI - dette kommer godt med til gjennomføringen av Kiwi Bama cup 2025, den 24. - 25. mai.

 




Årlige møter og årsmøte

Postet av Åssiden Idrettsforening den 3. Feb 2025

Datoene for årlige møter og årsmøter er nå klar.

Årsmøte i klubben blir torsdag 20. mars på klubbhuset. Innkalling vil komme som egen sak på hjemmesiden senest 4 uker før i henhold til klubbens lover.

Det avholdes IKKE tradisjonelle årsmøter i gruppene, men alle grupper som er organisert med eget gruppestyre skal avholde «et årlig møte» før årsmøtet i idrettslaget.

Intensjonen med de årlige møtene er at gruppenes medlemmer skal gå gjennom hva som er status på det som har skjedd i 2024 og godkjenne årsberetningen som legges frem på årsmøtet. Gruppene skal også selv innstille forslag til budsjett og tillitsvalgte fra gruppene til årsmøte i idrettslaget.

Vi anbefaler alle som er engasjert rundt klubbens aktiviteter å delta på årlig møte.

 

Årlig møte håndball
Tirsdag 4. mars 19:00-21:00
Åssiden klubbhus
Buskerudveien 52B, 3024 Drammen

 

Årlig møte fotball
Tirsdag 18. februar 19:30-21:00
Åssiden klubbhus
Buskerudveien 52B, 3024 Drammen


På fotballens årlige møte ønsker vi innspill fra medlemmer på de to store politiske sakene som skal opp på tinget i år med VAR og om man skal snu Cupen.


Sakspapirer for de årlige møtene inkludert regnskap, budsjett og årsmeldinger blir lagt ut på www.aif.no senest en dag før avholdelse av møtet.




Face and Feet er ny sponsor!

Postet av Åssiden Idrettsforening den 30. Jan 2025

Åssiden IF og Face and Feet har inngått sponsorsamarbeid etter gode samtaler. 

Daglig leder Erik har skrevet litt om seg selv og bedriften:


Om meg

Jeg heter Erik Grepperud og er grunnlegger av Face and Feet AS. Til daglig jobber jeg som helsefagarbeider i akuttpsykiatrien på Blakstad sykehus, og har tidligere vært kredittkonsulent i Statoil i 10 år.

Jeg vokste opp nær fotballbanen til Åssiden IF, og klubben har alltid vært en stor del av livet mitt. Jeg har spilt både fotball og håndball i mange år, og mitt fotballhjerte har alltid ligget hos Åssia – en klubb jeg aldri vil bytte ut, uansett divisjon!


Hvorfor Face and Feet AS sponser Åssiden IF

Åssiden IF har gitt meg verdifulle erfaringer innen lagarbeid, disiplin og ikke minst gleden av å være en del av et fellesskap. Nå ønsker jeg å gi tilbake til klubben og lokalsamfunnet som har betydd så mye for meg.

Klubben er mer enn bare sport – den samler barn, ungdom og voksne, og skaper et trygt miljø der man kan utvikle seg både på og utenfor banen. Og innerst inne håper jeg at Åssiden en dag kan måle seg med “storebror” Strømsgodset igjen!

Ved å sponse Åssiden IF håper jeg å bidra til at flere får de samme mulighetene som jeg hadde – til å oppleve mestring, fellesskap og gleden av å vinne (og takle motgang) sammen.


Om Face and Feet AS

Face and Feet AS er et nystartet selskap som tilbyr innovative håndklær for bedre hygiene. Vårt spesialdesignede håndkle har en hvit side merket “face” for ansikt og overkropp, og en svart side merket “feet” for underkroppen – en enkel løsning for å unngå krysskontaminering.

En erfaren øre-, nese- og halsspesialist har bekreftet viktigheten av å bruke separate håndklær og kalte produktet vårt “løsningen”


Rabatt til alle Åssia-supportere!

Alle med Åssiden IF i hjertet får nå 75 kr i rabatt på vårt håndkle. Bruk rabattkode ÅIF på www.faceandfeet.no, og støtt samtidig klubben.

Bor du i Drammen? Velg “Pick-up-point Drammen” for å spare frakt!

Og som vi i Face and Feet sier:

“Ikke sleng basilusker hit og dit – bruk et håndkle fra Face and Feet!”




Tusen takk til alle som bidro til Inkluderende feiring 2024

Postet av Åssiden Idrettsforening den 29. Jan 2025


Nok en vellykket julefeiring gjennomført! 

Tusen takk til alle som bidro til at Inkluderende Feiring kunne gjennomføres for tredje året på rad. Klubbhuset var fylt med små og store, gjester og frivillige.  Det ble en lun og fin feiring med god mat, pakker under treet og besøk av julenissen. 

Nærmere 40 gjester og 10 frivillige var til stede under feiringen. 

Julekomitéen er allerede i gang med- og gleder seg til ny feiring i 2025. 


Varm hilsen fra Julekomitéen




Ny A-lagstrener på plass!

Postet av Åssiden Idrettsforening den 9. Jan 2025


Sigve Solberg er ansatt som ny hovedtrener for A-laget. Sigve er fra Holmestrand, og bor i Oslo. Han har master i trenerrollen fra Norges Idrettshøyskole, UEFA B og er i gang med UEFA spillerutvikler B.

Hvordan føles det å være ny Åssia-trener, Sigve?

- Jeg gleder meg stort til å ta over treneransvaret i Åssiden. Det blir en spennende utfordring å bygge videre på det solide arbeidet som allerede er lagt ned i klubben, og sammen jobbe for å ta nye steg i riktig retning, sier den nye hovedtreneren.

Under studiene har han hatt flere trenerverv, blant annet hos Frigg i Oslo. Han var også analyseansvarlig en periode i Vålerenga Kvinner i Toppserien en periode. I 2023 var han assistent i Lokomotiv Oslo i 3.divisjon. Her tok han med seg mye erfaring rundt det å jobbe med en spillergruppe og involvering. Mye lik tankegang som vi har i Åssia, og som han selv mener er den beste måten å jobbe på. 

- Det var interessant å høre Sigve beskrive miljøet og hvordan trenerteamet jobbet i Lokomotiv Oslo. Måten de jobbet i Lokomotiv, var den måten han ville jobbe som trener videre. Det er måten vi også har jobbet i Åssia de siste årene, sier daglig leder Ørjan Dimmestøl. 

I 2024 jobbet han rundt A-lag for Ull/Kisa i Post Nord ligaen og var hovedtrener for G19 laget. I Ull/Kisa har han hatt 100% stilling. Der har han også jobbet med administrative oppgaver og akademi. 

- Sigve er en man vil ha med seg i krigen. Ull/Kisa har dessverre store utfordringer, og når klubben trengte det så trådte Sigve virkelig til med bidrag i flere roller. Det viser gode holdninger og at ingen oppgave er for stor. Klubben har de siste årene satset på utvikling av våre unge talenter på banen, og med en hovedtrener som er 27år gammel satser vi nå også på et spennende talent på sidelinjen, sier Dimmestøl.

Sigve har vært igjennom flere møter med klubben, gjennomført analyse av A-laget og fått oppgaver i intervjuene som er knyttet til hverdagen i ÅIF. Altså har han allerede tilbragt noen timer på klubbhuset.

Hvordan er din opplevelse av klubben hittil?

- Åssiden er en klubb som har utviklet seg raskt de siste årene. Samtidig har klubben vært målrettet i sitt arbeid med å bevare sin sterke lokale forankring, noe som gjør det ekstra spennende å være en del av dette prosjektet. Med et tydelig fokus på fremgang og kontinuerlig utvikling.

Grunnet oppsigelsestid i Ull/Kisa ut januar så vil Sigve tiltre 1. februar. Det ser vår nye hovedtrener frem til. 

Hva gleder du deg til i denne nye jobben som hovedtrener for Åssia?

- Jeg ser virkelig frem til å bli en del av denne dedikerte og hardtarbeidende spillergruppen, som har et solid fundament og et stort potensial for videre utvikling, avslutter Sigve.

I tillegg til å være hovedtrener for A-lag herrer i fotball, så skal Sigve overta ansvaret for FFO og fungere som trenerveileder. Det medfører noen endringer i organiseringen vår i administrasjonen, som vi kommer tilbake til i løpet av januar. Så følg med på hjemmesiden!