Åssiden Idrettsforening

Åssiden Idrettsforening

Erik J Eriksen 75 år - 13.05.2014!

Postet av Åssiden Idrettsforening den 13. Mai 2014

Klubbens æresmedlem Erik J Eriksen fyller 75 år i dag (13.05.2014) Dette ble feiret på klubbhuset i formiddag med kaffe, kaker og gode ord fra bla ÅIF og Strømsgodset! Erik er en "ekte" Åssia-gutt som spilte for klubben fram til han var 27 år. Da ble han "lokket" med spill på høyeste nivå for Strømsgodset - som hadde rykket opp. Erik gikk rett inn på laget, og spilte der i 5 sesonger og fikk totalt 123 obligatoriske kamper. Det ble stor suksess med 2 cupgull og ett seriemesterskap. Senere ble det trener-cupgull med SIF i 1973! Det er ikke mange som kan matche denne CV-en! Trenergjerningen inneholdt 12 år på høyt nivå i Norge. For moderklubben ÅIF ble det opprykk i 1972 og 1982! Erik har hatt en rekke verv i Åssiden IF,- og ble belønnet for dette med å bli klubbens 9. æresmedlem i 2010! (bildet er tatt på årsmøtet etter tildelingen!) Hele klubben og bydelen gratulerer Erik med jubileet,- og ønsker deg en suveren dag! ÅIF er stolte over å ha deg i våre rekker,- og håper å se deg på banen og klubbhuset i mange år framover!

0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline